Dyskusja wikireportera:Strazak sam

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikinews![edytuj kod]

Nuvola apps khelpcenter.png Pomoc i zasady

Cieszę się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecam przydatne informacje:

10Mar2005-00-05-12.jpg
W wolnym czasie przeczytaj też na temat idei Otwartej Agencji Informacyjnej. Dzięki współpracy z innymi serwisami Wikinews i wolna informacja ma szansę docierać do większej liczby osób.
Text-x-generic with pencil.svg Tworzenie Wikinews

Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie (pamiętaj o podpisie – czterech tyldach ~~~~). Zapraszam również do Kawiarenki, czyli miejsca dyskusji z innymi wikireporteramii, oraz na IRC-a: irc://irc.freenode.org/#wikinews-pl (tutaj możesz znaleźć osoby chętne do pomocy). Zapisz się też na listę dyskusyjną redakcji.

Jeżeli szukasz autorów newsów, przeczytaj czym jest historia strony (opis w Wikipedii).

Na koniec jeszcze jedna zasada – śmiało modyfikuj strony! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. Openbk (dyskusja / meta-wiki) 23:36, 19 sie 2015 (CEST)

Zgoda na pomoc finansową dla Grecji[edytuj kod]

Dzięki za utworzenie. Brakuje mi daty kiedy to się wydarzyło. Szara data pod tytułem jest datą utworzenia newsa. Datę wydarzenia należy podawać w treści. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 23:46, 19 sie 2015 (CEST)

Ad:Zamach_bombowy_w_stolicy_Jemenu,_Sanie[edytuj kod]

Ad:Zamach_bombowy_w_stolicy_Jemenu,_Sanie

Daty. Wydaje mi się że ważne jest by odnotowywać daty wydarzeń w newsach. W źródłowej notce prasowej owej daty nie widzę ale wobec tego zastanawiam się czy warto czerpać ze źródła które nie podaje kiedy jakieś wydarzenie nastąpiło. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 18:09, 3 wrz 2015 (CEST)

data[edytuj kod]

Dałbyś radę ustalić dzień dla newsa: Co najmniej 35 ofiar wybuchu butli z gazem w Indiach? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 22:56, 12 wrz 2015 (CEST)