Strona główna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.

Społeczeństwo

Wolne Lektury publikują wiersze z kolekcji „Poetki Zagłady” w wersji dzwiękowej

23 maja

16 maja 2023 roku fundacja Wolne Lektury poinformowała, że w serwisie Wolne Lektury został opublikowany utwór „Samobójstwo” Wandy Sieradzkiej oraz wiersze z kolekcji „Poetki Zagłady” w wersji dzwiękowej.


Nauka

Biuletyn EBIB Nr 209 (2023): Finansowanie bibliotek

19 maja

16 maja 2023 roku ukazał się nr 209 (2023): Finansowanie bibliotek Biuletynu EBIB adresowany do bibliotekarzy i specjalistów informacji naukowej.


Kultura

Noc Kupały 2023 w Polsce

19 maja

W okresie przesilenia letniego tradycyjnie w różnych rejonach Polski obchodzone będzie jedno z największych etnicznych świąt słowiańskich, zwane Nocą Kupały – poczynając od wielkoformatowych imprez plenerowych, luźno nawiązujących do rodzimej tradycji (jak np. krakowskie czy warszawskie Wianki), po raczej kameralne, ściśle związane z aspektami tego święta obchody regionalne (organizowane np. przez rodzimowiercze związki wyznaniowe).


Prawo i przestępczość

Przemysław Semczuk wygrał proces o naruszenie jego praw autorskich

18 maja

18 maja 2023 roku wirtualnemedia.pl informuje o sprawie Przemysława Semczuka przeciwko Dawidowi W. (pseudonim YouTube GameTech) o naruszenie praw autorskich na przykładzie utworu "Kryptonim Frankenstein". Portal podaje, że youtuber został skazany prawomocnym wyrokiem i musi zapłacić około 160 tysięcy złotych różnego rodzaju kar.


Warto napisać

Poniższe wydarzenia mają swoje osobne artykuły na Wikipedii. Zapraszamy do opisywania szczegółów w osobnych newsach.

To jest 5 losowo wybranych wydarzeń. Zobacz resztę listy.

Wikinews i projekty siostrzane

Wikinews to ogólnodostępny, wielojęzyczny serwis informacyjny oparty na technologii Wiki. Różni się od innych tego typu witryn tym, że każdy jego użytkownik (zarówno zarejestrowany, jak i niezarejestrowany) może redagować jego zawartość, dodawać nowe artykuły i tworzyć materiały dziennikarskie. Więcej o nas

Wikinews i projekty siostrzane istnieją dzięki Fundacji Wikimedia oraz rzeszy wolontariuszy, którzy tworzą i rozwijają ich zawartość w setkach języków.

Wikisłownik Wielojęzyczny słownik

Wikibooks Wolne podręczniki

Wikicytaty Kolekcja cytatów

Commons Repozytorium mediów

Wikipedia Wolna encyklopedia

Wikipodróże Informacje turystyczne

Wikispecies Katalog gatunków

Wikiźródła Wolna biblioteka

Wikiwersytet Wolna edukacja

Wikidane Repozytorium danych