Strona główna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.

Polityka

Hołownia o CPK: Budowa 10. największego lotniska w UE nie jest megalomańskim projektem dla szóstej największej gospodarki w Unii

26 maja

W wystąpieniu z 25 maja 2024 roku marszałek Sejmu Szymon Hołownia, odnosząc się do Centralnego Portu Komunikacyjnego ocenił, że "da się ten projekt poprowadzić bez niszczenia ludziom życia"


Technika

Rozpoczęły się testy autonomicznego autobusu w Parku Śląskim

26 maja

Po testach na w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach przyszedł czas na Park Śląski. Po kalibracji i pierwszych próbach, od 24 maja 2024 roku można wypróbować przejazd pojazdem autonomicznym firmy Blees z Gliwic.


Społeczeństwo

Wybrzuszenie szyny na ulicy Starowiślnej w Krakowie

26 maja

26 maja 2024 roku około godziny 14 doszło do zatrzymania ruchu tramwajowego na ulicy Starowiślnej w Krakowie, w kierunku Placu Bohaterów Getta z powodu wybrzuszenia szyny.


Sport

Xavi nie będzie dłużej trenerem FC Barcelony

26 maja

24 maja 2024 roku prezes FC Barcelony Joan Laporta poinformował Xaviego, że ten nie będzie trenerem FC Barcelony w sezonie 2024/25.


Szukasz inspiracji dla swojego kolejnego artykułu?

Oto lista trwających i nadchodzących wydarzeń. Każde z nich codziennie dostarcza nowych doniesień i perspektyw. Możesz napisać nowy artykuł na temat rozwoju sytuacji w ramach następujących tematów:

To jest 5 losowo wybranych wydarzeń. Zobacz resztę listy.

Wikinews i projekty siostrzane

Wikinews to ogólnodostępny, wielojęzyczny serwis informacyjny oparty na technologii Wiki. Różni się od innych tego typu witryn tym, że każdy jego użytkownik (zarówno zarejestrowany, jak i niezarejestrowany) może redagować jego zawartość, dodawać nowe artykuły i tworzyć materiały dziennikarskie. Więcej o nas

Wikinews i projekty siostrzane istnieją dzięki Fundacji Wikimedia oraz rzeszy wolontariuszy, którzy tworzą i rozwijają ich zawartość w setkach języków.

Wikisłownik Wielojęzyczny słownik

Wikibooks Wolne podręczniki

Wikicytaty Kolekcja cytatów

Commons Repozytorium mediów

Wikipedia Wolna encyklopedia

Wikipodróże Informacje turystyczne

Wikispecies Katalog gatunków

Wikiźródła Wolna biblioteka

Wikiwersytet Wolna edukacja

Wikidane Repozytorium danych

Wikifunkcje Wolna biblioteka funkcji