Strona główna

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.

Polityka

7-procentowa przewaga KO nad PiS-em w sondażu CBOS

23 lutego

Po raz czwarty Koalicja Obywatelska w sondażu przeprowadzonym przez CBOS notuje 29 proc. poparcia, co oznacza dla partii Donalda Tuska pozycję lidera z siedmioprocentową przewagą nad drugą Prawem i Sprawiedliwością Jarosława Kaczyńskiego z 22%.


Polityka

KO przed PiS-em w sondażu przed wyborami do PE

23 lutego

Koalicja Obywatelska z poparciem wynoszącym 33.5 proc. znalazła się na pierwszym miejscu w sondażu Opinii24 dla fundacji More In Common Polska, który opublikowała Rzeczpospolita. Na drugim miejscu – Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 29%, zaś na trzecim – Trzecia Droga z wynikiem 14%.


Społeczeństwo

Zmarli 22 lutego 2024

22 lutego

22 lutego 2024 zmarli:


Polityka

Na marzec zaplanowano tajne posiedzenie Sejmu

22 lutego

22 lutego 2024 wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak przekazał, że w marcu odbędzie się zamknięte posiedzenie dotyczące obronności i bezpieczeństwa Polski.


Szukasz inspiracji dla swojego kolejnego artykułu?

Oto lista trwających i nadchodzących wydarzeń. Każde z nich codziennie dostarcza nowych doniesień i perspektyw. Możesz napisać nowy artykuł na temat rozwoju sytuacji w ramach następujących tematów:

To jest 5 losowo wybranych wydarzeń. Zobacz resztę listy.

Wikinews i projekty siostrzane

Wikinews to ogólnodostępny, wielojęzyczny serwis informacyjny oparty na technologii Wiki. Różni się od innych tego typu witryn tym, że każdy jego użytkownik (zarówno zarejestrowany, jak i niezarejestrowany) może redagować jego zawartość, dodawać nowe artykuły i tworzyć materiały dziennikarskie. Więcej o nas

Wikinews i projekty siostrzane istnieją dzięki Fundacji Wikimedia oraz rzeszy wolontariuszy, którzy tworzą i rozwijają ich zawartość w setkach języków.

Wikisłownik Wielojęzyczny słownik

Wikibooks Wolne podręczniki

Wikicytaty Kolekcja cytatów

Commons Repozytorium mediów

Wikipedia Wolna encyklopedia

Wikipodróże Informacje turystyczne

Wikispecies Katalog gatunków

Wikiźródła Wolna biblioteka

Wikiwersytet Wolna edukacja

Wikidane Repozytorium danych

Wikifunkcje Wolna biblioteka funkcji