Dyskusja wikireportera:99kerob

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikinews![edytuj]

Nuvola apps khelpcenter.png Pomoc i zasady

Cieszę się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecam przydatne informacje:

10Mar2005-00-05-12.jpg
W wolnym czasie przeczytaj też na temat idei Otwartej Agencji Informacyjnej. Dzięki współpracy z innymi serwisami Wikinews i wolna informacja ma szansę docierać do większej liczby osób.
Text-x-generic with pencil.svg Nasze tworzenie Wikinews
A poza tym:


Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie (pamiętaj o podpisie – czterech tyldach ~~~~). Zapraszam również do Kawiarenki, czyli miejsca dyskusji z innymi wikireporteramii, oraz na IRC-a: irc://irc.freenode.org/#wikinews-pl (tutaj możesz znaleźć osoby chętne do pomocy). Zapisz się też na listę dyskusyjną redakcji.

Na koniec jeszcze jedna zasada – śmiało modyfikuj strony! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. Omega933 (dyskusja) 18:32, 7 cze 2010 (CEST)

mundialowe newsy[edytuj]

Cześć. Myślę, że dla tematów na temat mistrzostw świata w piłce nożnej, jeśli tytuł newsa nie będzie brzmiał jednoznacznie, warto dać taką formę: Mundial 2010: tu krótki tytuł. A w czasie rozgrywek można w czasie meczów edytować "na żywo". Przykuta (dyskusja) 16:46, 8 cze 2010 (CEST)

Przy okazji - wygenerowałem portal: Portal:Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2010. Pozdrawiam Przykuta (dyskusja) 16:48, 8 cze 2010 (CEST)
Zrobiłem portal na wzór tego z 2006. Już dodałem tabelki z grupami, które trzeba będzie na bieżąco aktualizować oraz listę strzelców i meczów. No i oczywiście piszemy arty o meczach! Pozdrawiam, Omega933 (dyskusja) 19:55, 8 cze 2010 (CEST)

A mi bardzo spodobało się, że ktoś zainteresował się polską ligą, mam nadzieję, że będziesz również relacjonował newsy w trakcie sezonu i dla zachęty zrobiłem bardziej szczegółowy szablon - {{Ekstraklasa}} - możesz go używać zamiast ogólnego o sporcie (automatycznie dodaje odpowiednie kategorie i wyświetla newsy na dany temat). Pozdrawiam i życzę powodzenia, Krzysiu Jarzyna (dyskusja) 17:41, 17 cze 2010 (CEST)

Kategoria:Puchar Polski w piłce nożnej[edytuj]

Nie zapomnij zapełnić :) Przykuta (dyskusja) 17:08, 13 sie 2010 (CEST)

Jelena Isinbajewa wróci do startów w lutym 2011 roku[edytuj]

Zwracaj baczniejsza uwagę na styl wypowiedzi. Jedno ze zdań zaczynało się od "Przypomnijmy, ze od kwietnia..." Pomijając literówkę - czy w kwietniu o tym pisaliśmy? W przypadku artykułów z innych serwisów - treści są odpowiednie do tematów tam się znajdujących. Gdyby jednak u nas był taki news (co by trzeba sprawdzić), to pod takim przypomnieniem warto podać link. Ale chodzi mi o coś innego - żeby nie stosować form osobowych "przypomnijmy", "widzieliśmy", itp. szczególnie w drugim przypadku, bo przypomnieć jeszcze można. Ale gdyby to było że my jako redakcja coś zrobiliśmy... a to kopia z współpracującego serwisu. W przypadku materiałów autorskich można by napisać, "redaktor Wikinews był świadkiem...". Poza tym - thx za artykuły :) Przykuta (dyskusja) 20:50, 16 sie 2010 (CEST)

Facebook[edytuj]

Żeby cię dodać do admina kliknij w "lubię to". A, przy okazji - zapisz się na listę: tutaj. Przykuta (dyskusja) 13:42, 27 lis 2010 (CET)

odbierz maila. Przykuta (dyskusja) 13:53, 27 lis 2010 (CET)
masz admina - pamiętaj tylko, żeby przy publikacji dodawać link do historii (autorzy) i do licencji. Przy zdjęciu jeszcze dodatkowo autor i licencja zdjęcia. Być może dałoby się gdzieś w bocznym menu napisać, że teksty są na cc-by 2.5 Przykuta (dyskusja) 14:04, 27 lis 2010 (CET)
Zobacz na stronę Wikinews:Sabat Przykuta (dyskusja) 14:19, 27 lis 2010 (CET)
zrobione ;) Przykuta (dyskusja) 17:39, 15 gru 2010 (CET)