Dyskusja wikireportera:Mati7

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikinews![edytuj]

Nuvola apps khelpcenter.png Pomoc i zasady

Cieszę się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecam przydatne informacje:

10Mar2005-00-05-12.jpg
W wolnym czasie przeczytaj też na temat idei Otwartej Agencji Informacyjnej. Dzięki współpracy z innymi serwisami Wikinews i wolna informacja ma szansę docierać do większej liczby osób.
Text-x-generic with pencil.svg Tworzenie Wikinews

Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie (pamiętaj o podpisie – czterech tyldach ~~~~). Zapraszam również do Kawiarenki, czyli miejsca dyskusji z innymi wikireporteramii, oraz na IRC-a: irc://irc.freenode.org/#wikinews-pl (tutaj możesz znaleźć osoby chętne do pomocy). Zapisz się też na listę dyskusyjną redakcji.

Jeżeli szukasz autorów newsów, przeczytaj czym jest historia strony (opis w Wikipedii).

Na koniec jeszcze jedna zasada – śmiało modyfikuj strony! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:07, 12 lut 2014 (CET)

Źródła[edytuj]

Witam. Powyżej wrzuciłem trochę przydatnych dla wikireportera informacji. Chcę dodatkowo zauważyć że Wikipedia nie kwalifikuje się na źródło dla wikinews. Nie ma zresztą sensu przenosić informacji z wikipedii. Wystarczy zalinkować. Czy zechcesz usunąć z tego newsa informacje które wpisałeś tylko na podstawie wikipedii? A jeśli chodzi o pozostałe źródła to dokładniejsze było podać dokładniejsze namiary to znaczy które wiadomości tvp1 i jaka audycja w Trójce. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:07, 12 lut 2014 (CET)

Mariusz Trynkiewicz[edytuj]

Dwukrotna rewizja jego celi zaczyna się dokładną kopią tekstu z http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1046884/ Niedopuszczalne jest takie kopiowanie tekstu ze względu na prawa autorskie. Niestety nie mam teraz pomysłu jak to przeredagować. Mam nadzieje że zechcesz poprawić. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 15:12, 14 lut 2014 (CET)