Dyskusja wikireportera:HugoPL1

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikinews, wolnego źródła informacji.

Witaj w polskich Wikinews![edytuj kod]

Pomoc i zasady

Cieszę się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecam przydatne informacje:

W wolnym czasie przeczytaj też na temat idei Otwartej Agencji Informacyjnej. Dzięki współpracy z innymi serwisami Wikinews i wolna informacja ma szansę docierać do większej liczby osób.
Tworzenie Wikinews

Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie (pamiętaj o podpisie – czterech tyldach ~~~~). Zapraszam również do Kawiarenki, czyli miejsca dyskusji z innymi wikireporteramii, oraz na IRC-a: irc://irc.freenode.org/#wikinews-pl (tutaj możesz znaleźć osoby chętne do pomocy). Zapisz się też na listę dyskusyjną redakcji.

Jeżeli szukasz autorów newsów, przeczytaj czym jest historia strony (opis w Wikipedii).

Na koniec jeszcze jedna zasada – śmiało modyfikuj strony! Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. --Ixtlilto (dyskusja) 11:06, 13 lip 2011 (CEST)[odpowiedz]

Wynajmij biuro na godziny i płać mniej.[edytuj kod]

Coworking – brzmi enigmatycznie? Ależ skąd! Wynajmowanie współdzielonego biura staje się obecnie coraz bardziej popularne także w kraju nad Wisłą. Przestrzeń pracownicza na godziny, zwana niekiedy „hot desk”, to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie nie tylko z perspektywy freelancera, ale także właściciela firmy. Wśród potencjalnych klientów biur coworkingowych dominują przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z działalnością gospodarczą. Własna siedziba w centrum miasta to duże obciążenie finansowe. Z tego względu startującym bardziej opłaca się początkowo wynająć funkcjonalną przestrzeń biurową o dogodnej lokalizacji i dzielić ją z innymi firmami o podobnych potrzebach. Prowadząc nawet jednoosobowy biznes nie jesteśmy już zmuszeni do pracy przy domowym biurku. W mieszkalnym zaciszu zanikają sztywne granice czasu pracy, czasem więc trudno o efektywną realizację naszych zadań. Z kolei coworking sprzyja pracy nad konkretnym projektem. Firma na co dzień zatrudniająca osoby pracujące w trybie zdalnym może swobodnie wynająć biuro jedynie na czas jego realizacji. Biura coworkingowe, jak dla przykładu – krakowskie RISE ( www.rise.pl oferują nie tylko miejsca pracownicze, ale również sale konferencyjne. Dzięki temu organizacja profesjonalnego spotkania biznesowego, szkolenia bądź rekrutacji nie stanowi problemu w przypadku firm, które nie posiadają własnej powierzchni biurowej. Coworking to także rozwiązanie dla przedsiębiorstw planujących rozszerzenie swojej działalności, których nie interesuje wynajem drogich przestrzeni biurowych. Młodzi przedsiębiorcy są otwarci na zmiany i innowacyjne rozwiązania. Zainteresowanie coworkingiem dotyczy zwłaszcza branż: IT, e-commerce, aplikacji mobilnych, HR, doradczej, marketingowej i szkoleniowej. Zapotrzebowanie na usługi typu coworking utrzymuje tendencję wzrostową. Każdy z nas potrzebuje przestrzeni prywatnej i wprowadzenie do niej pracy może powodować poczucie, jakbyśmy nigdy nie wychodzili z biura. Z tego względu wynajem własnego kawałka open space jest coraz bardziej pożądany zarówno przez wolnych strzelców, jak i właścicieli firm, którzy nie potrzebują stacjonarnego biura.

tekst: Iwona Suwara, foto: RISE Morgan Advertising dla www.rise.pl +48 12 4312185 www.rise.pl