2007-07-31: Klasyfikacja końcowa Tour de France 2007

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Skocz do: nawigacja, szukaj
@ Tour de France 2007
Portal:Tour de France 2007Logo TDFrance.gif
Najnowsze artykuły:
Etapy

Wyniki:

Prolog | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20

Zapowiedzi:

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12

13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20

Zobacz też:
wtorek, 31 lipca 2007

Klasyfikacja drużynowa[edytuj]

Klasyfikacja drużynowa
Miejsce Drużyna Czas
1 Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 273.12.52
2 Caisse D’Epargne CEI 19.36
3 Team CSC CSC 22.10
4 RabobankRAB 36.24
5 Euskaltel-Euskadi EUS 46.46
6 Saunier Duval-Prodir SDV 1.44.33
7 Predictor-Lotto PRL 1.50.21
8 Lampre-Fondital LAM 2.19.41
9 Crédit Agricole C.A 2.25.44
10 AG2r Prévoyance A2R 2.26.08
11 Liquigas LIQ 2.28.30
12 Quickstep-Innergetic QSI 2.57.15
13 T-Mobile Team TMO 3.17.26
14 Bouygues Telecom BTL 3.49.53
15 Barloworld 3.59.12
16 Gerolsteiner GST 4.09.28
17 Agritubel 6.17.20
18 Team Milram MRM 6.48.28
19 Française des Jeux FDJ 6.48.45

Maillot jaune (żółta koszulka) — lider klasyfikacji łącznej (generalnej)[edytuj]

Klasyfikacja końcowa
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Alberto Contador Velasco Hiszpania Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 91.00.26
2 Cadel Evans Australia Australia Predictor-Lotto PRL 0.23
3 Levi Leipheimer Stany Zjednoczone USA Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 0.31
4 Carlos Sastre Candil Hiszpania Hiszpania Team CSC CSC 7.08
5 Haimar Zubeldia Agirre Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 8.17
6 Alejandro Valverde Belmonte Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 11.37
7 Kim Kirchen Luksemburg Luksemburg T-Mobile Team TMO 12.18
8 Yaroslav Popovych Ukraina Ukraina Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 12.25
9 Mikel Astarloza Chaurreau Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 14.14
10 Oscar Pereiro Sio Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 14.25
11 Mauricio Soler Kolumbia Kolumbia Barloworld 16.51
12 Michael Boogerd Holandia Holandia RabobankRAB 21.15
13 David Arroyo Duran Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 21.49
14 Vladimir Karpets Rosja Rosja Caisse d'Epargne CEI 24.15
15 Chris Horner Stany Zjednoczone USA Predictor-Lotto PRL 25.19
16 Iban Mayo Diez Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 27.09
17 Frank Schleck Luksemburg Luksemburg Team CSC CSC 31.48
18 Manuel Beltran Martinez Hiszpania Hiszpania Liquigas LIQ 34.14
19 Tadej Valjavec Słowacja Słowacja Lampre-Fondital LAM 37.08
20 Juan Jose Cobo Acebo Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 37.14
21 Juan Manuel Garate Hiszpania Hiszpania Quickstep-Innergetic QSI 38.16
22 José Ivan Gutierrez Palacios Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 45.42
23 Amets Txurruka Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 49.34
24 George Hincapie Stany Zjednoczone USA Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 54.50
25 Christian Vande Velde Stany Zjednoczone USA Team CSC CSC 55.50
26 Dmitriy Fofonov Kazachstan Kazachstan Crédit Agricole C.A 56.23
27 Stéphane Goubert Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 1.06.30
28 Jens Voigt Niemcy Niemcy Team CSC CSC 1.08.22
29 Francisco Javier Vila Errandonea Hiszpania Hiszpania Lampre-Fondital LAM 1.09.37
30 Patrice Halgand Francja Francja Crédit Agricole C.A 1.12.45
31 Bernhard Kohl Austria Austria Gerolsteiner GST 1.13.27
32 Kanstantin Siutsou Białoruś Białoruś Barloworld 1.15.16
33 Alexandre Botcharov Rosja Rosja Crédit Agricole C.A 1.22.25
34 Markus Fothen Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 1.30.12
35 Thomas Dekker Holandia Holandia RabobankRAB 1.30.34
36 Linus Gerdemann Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 1.30.47
37 Christophe Moreau Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 1.33.06
38 Vladimir Gusev Rosja Rosja Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 1.33.50
39 Moises Duenas Nevado Hiszpania Hiszpania Agritubel 1.36.33
40 Bram Tankink Holandia Holandia Quickstep-Innergetic QSI 1.36.44
41 Marzio Bruseghin Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM
42 Carlos Barredo Llamazales Hiszpania Hiszpania Quickstep-Innergetic QSI 1.36.46
43 Inigo Landaluze Intxaurraga Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 1.36.50
44 Ludovic Turpin Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 1.44.54
45 Charles Wegelius Wielka Brytania Wielka Brytania Liquigas LIQ 1.46.25
46 Xavier Florencio Cabre Hiszpania Hiszpania Bouygues Telecom BTL 1.52.19
47 Christian Knees Niemcy Niemcy Team Milram MRM 1.53.23
48 Gorka Verdugo Marcotegui Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 1.53.32
49 David De La Fuente Rasilla Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 1.54.50
50 Ruben Perez Moreno Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 1.56.15
51 Iñigo Cuesta Lopez De Castro Hiszpania Hiszpania Team CSC CSC 1.58.45
52 José Luis Arrieta Lujambio Hiszpania Hiszpania AG2r Prévoyance A2R 2.00.07
53 Iker Camano Ortuzar Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 2.05.17
54 John Gadret Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 2.06.50
55 Cédric Vasseur Francja Francja Quickstep-Innergetic QSI 2.08.14
56 Dario David Cioni Włochy Włochy Predictor-Lotto PRL 2.10.42
57 Nicolas Portal Francja Francja Caisse d'Epargne CEI 2.15.14
58 Laurent Lefevre Francja Francja Bouygues Telecom BTL 2.15.17
59 Michael Albasini Szwajcaria Szwajcaria Liquigas LIQ 2.18.35
60 Fabian Wegmann Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 2.19.36
61 Egoi Martinez De Esteban Hiszpania Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 2.20.16
62 Axel Merckx Belgia Belgia T-Mobile Team TMO 2.21.00
63 Johan Van Summeren Belgia Belgia Predictor-Lotto PRL 2.21.57
64 Thomas Lövkvist Szwajcaria Szwajcaria Française des Jeux FDJ 2.22.50
65 Sergio Miguel Moreira Paulinho Portugalia Portugalia Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 2.23.31
66 Thomas Voeckler Francja Francja Bouygues Telecom BTL 2.24.34
67 Kurt-Asle Arvesen Norwegia Norwegia Team CSC CSC 2.24.36
68 Jérôme Pineau Francja Francja Bouygues Telecom BTL 2.24.59
69 David Millar Wielka Brytania Wielka Brytania Saunier Duval-Prodir SDV 2.32.07
70 Mario Aerts Belgia Belgia Predictor-Lotto PRL 2.32.58
71 Sandy Casar Francja Francja Française des Jeux FDJ 2.33.46
72 Francisco Perez Sanchez Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 2.37.25
73 Frederik Willems Belgia Belgia Liquigas LIQ 2.37.30
74 Martin Elmiger Szwajcaria Szwajcaria AG2r Prévoyance A2R 2.37.41
75 Daniele Bennati Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 2.38.30
76 Kjell Carlström (Fin) Liquigas LIQ 2.39.34
77 Christophe Rinero Francja Francja Saunier Duval-Prodir SDV 2.40.59
78 Andry Grivko Ukraina Ukraina Team Milram MRM 2.41.41
79 Erik Zabel Niemcy Niemcy Team Milram MRM 2.42.28
80 Juan Miguel Mercado Martin Hiszpania Hiszpania Agritubel 2.44.27
81 Ronny Scholz Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 2.44.39
82 Jorge Azanza Soto Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 2.50.30
83 Benoît Vaugrenard Francja Francja Française des Jeux FDJ 2.50.54
84 Pierrick Fedrigo Francja Francja Bouygues Telecom BTL 2.53.42
85 Juan Antonio Flecha Giannoni Hiszpania Hiszpania RabobankRAB 2.55.58
86 Grischa Niermann Niemcy Niemcy RabobankRAB 2.56.09
87 Stefan Schumacher Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 2.56.30
88 Alessandro Ballan Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 2.57.05
89 Aleksandr Kuchynski Białoruś Białoruś Liquigas LIQ 2.58.46
90 Inaki Isasi Flores Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 2.59.37
91 José Vicente Garcia Acosta Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 3.00.38
92 Nicolas Vogondy Francja Francja Agritubel 3.00.50
93 Johann Tschopp Szwajcaria Szwajcaria Bouygues Telecom BTL 3.07.19
94 Simon Gerrans Australia Australia AG2r Prévoyance A2R 3.09.19
95 Paolo Bossoni Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 3.09.56
96 Daniele Righi Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 3.10.35
97 Lilian Jégou Francja Francja Française des Jeux FDJ 3.14.11
98 Anthony Geslin Francja Francja Bouygues Telecom BTL 3.14.15
99 Alexander Efimkin Rosja Rosja Barloworld 3.14.19
100 Fabian Cancellara Szwajcaria Szwajcaria Team CSC CSC 3.15.48
101 Murilo Fischer Brazylia Brazylia Liquigas LIQ 3.16.08
102 Freddy Bichot Francja Francja Agritubel 3.16.58
103 David Canada Gracia Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 3.17.19
104 Sébastien Rosseler Belgia Belgia Quickstep-Innergetic QSI 3.18.25
105 Bert Grabsch Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 3.19.58
106 Félix Rafael Cardenas Ravalo Kolumbia Kolumbia Barloworld
107 Julian Dean Nowa Zelandia Nowa Zelandia Crédit Agricole C.A 3.21.57
108 Matteo Tosatto Włochy Włochy Quickstep-Innergetic QSI 3.22.14
109 William Bonnet Francja Francja Crédit Agricole C.A 3.22.59
110 Leif Hoste Belgia Belgia Predictor-Lotto PRL 3.23.02
111 Giampaolo Cheula Włochy Włochy Barloworld 3.23.11
112 Mathieu Ladagnous Francja Francja Française des Jeux FDJ 3.23.17
113 Manuel Quinziato Włochy Włochy Liquigas LIQ 3.23.42
114 Nicolas Jalabert Francja Francja Agritubel 3.24.02
115 Benjamin Noval Gonzalez Hiszpania Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 3.24.13
116 Ralf Grabsch Niemcy Niemcy Team Milram MRM 3.24.35
117 Mickael Delage Francja Francja Française des Jeux FDJ 3.24.46
118 Robert Hunter Republika Południowej Afryki Republika Południowej Afryki Barloworld 3.26.12
119 Tom Boonen Belgia Belgia Quickstep-Innergetic QSI 3.26.19
120 Marcel Sieberg Niemcy Niemcy Team Milram MRM 3.26.48
121 Bernhard Eisel Austria Austria T-Mobile Team TMO 3.26.57
122 Alessandro Cortinovis Włochy Włochy Team Milram MRM 3.27.04
123 Steven De Jongh Holandia Holandia Quickstep-Innergetic QSI 3.27.45
124 Paolo Longo Borghini Włochy Włochy Barloworld 3.27.48
125 Benoît Salmon Francja Francja Agritubel 3.28.59
126 Claudio Corioni Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 3.29.26
127 Marcus Burghardt Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 3.29.37
128 Pieter Weening Holandia Holandia RabobankRAB 3.31.49
129 Heinrich Haussler Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 3.32.30
130 Sébastien Chavanel Francja Francja Française des Jeux FDJ 3.35.25
131 Enrico Poitschke Niemcy Niemcy Team Milram MRM 3.35.28
132 Sébastien Hinault Francja Francja Crédit Agricole C.A 3.35.37
133 Peter Wrolich Austria Austria Gerolsteiner GST 3.36.05
134 Bram De Groot Holandia Holandia RabobankRAB 3.37.46
135 Robert Förster Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 3.40.10
136 Anthony Charteau Francja Francja Crédit Agricole C.A 3.40.44
137 Sven Krauss Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 3.40.51
138 Gert Steegmans Belgia Belgia Quickstep-Innergetic QSI 3.41.38
139 Thor Hushovd Norwegia Norwegia Crédit Agricole C.A 3.41.57
140 Geraint Thomas Wielka Brytania Wielka Brytania Barloworld 3.46.51
141 Wim Vansevenant Belgia Belgia Predictor-Lotto PRL 3.52.54

Maillot vert (zielona koszulka) - lider klasyfikacji punktowej (najlepszy sprinter)[edytuj]

Klasyfikacja punktowa
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Tom Boonen Belgia Belgia Quickstep-Innergetic QSI 256 pts
2 Robert Hunter Republika Południowej Afryki Republika Południowej Afryki Barloworld 234
3 Erik Zabel Niemcy Niemcy Team Milram MRM 232
4 Thor Hushovd Norwegia Norwegia Crédit Agricole C.A 186
5 Sébastien Chavanel Francja Francja Française des Jeux FDJ 181
6 Daniele Bennati Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 160
7 Robert Förster Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 140
8 Fabian Cancellara Szwajcaria Szwajcaria Team CSC CSC 112
9 Cadel Evans Australia Australia Predictor-Lotto PRL 109
10 Alberto Contador Velasco Hiszpania Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 88
11 Gert Steegmans Belgia Belgia Quickstep-Innergetic QSI 88
12 Bernhard Eisel Austria Austria T-Mobile Team TMO 84
13 Martin Elmiger Szwajcaria Szwajcaria AG2r Prévoyance A2R 78
14 Marcus Burghardt Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 78
15 Murilo Fischer Brazylia Brazylia Liquigas LIQ 75
16 Sandy Casar Francja Francja Française des Jeux FDJ 71
17 Kim Kirchen Luksemburg Luksemburg T-Mobile Team TMO 65
18 Mauricio Soler Kolumbia Kolumbia Barloworld 64
19 Levi Leipheimer Stany Zjednoczone USA Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 63
20 Yaroslav Popovych Ukraina Ukraina Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 59
21 David Millar Wielka Brytania Wielka Brytania Saunier Duval-Prodir SDV 56
22 Manuel Quinziato Włochy Włochy Liquigas LIQ 56
23 Ruben Perez Moreno Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 55
24 Alejandro Valverde Belmonte Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 54
25 George Hincapie Stany Zjednoczone USA Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 49
26 Jens Voigt Niemcy Niemcy Team CSC CSC 49
27 Aleksandr Kuchynski Białoruś Białoruś Liquigas LIQ 45
28 Markus Fothen Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 45
29 William Bonnet Francja Francja Crédit Agricole C.A 44
30 Oscar Pereiro Sio Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 44
31 Juan Antonio Flecha Giannoni Hiszpania Hiszpania RabobankRAB 43
32 Carlos Sastre Candil Hiszpania Hiszpania Team CSC CSC 43
33 Laurent Lefevre Francja Francja Bouygues Telecom BTL 43
34 Paolo Bossoni Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 43
35 Sven Krauss Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 43
36 Xavier Florencio Cabre Hiszpania Hiszpania Bouygues Telecom BTL 42
37 Cédric Vasseur Francja Francja Quickstep-Innergetic QSI 41
38 Axel Merckx Belgia Belgia T-Mobile Team TMO 40
39 Mathieu Ladagnous Francja Francja Française des Jeux FDJ 39
40 Inaki Isasi Flores Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 39
41 Heinrich Haussler Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 38
42 Iban Mayo Diez Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 37
43 Steven De Jongh Holandia Holandia Quickstep-Innergetic QSI 37
44 Michael Boogerd Holandia Holandia RabobankRAB 36
45 Michael Albasini Szwajcaria Szwajcaria Liquigas LIQ 36
46 Anthony Geslin Francja Francja Bouygues Telecom BTL 36
47 Claudio Corioni Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 36
48 Sébastien Hinault Francja Francja Crédit Agricole C.A 36
49 Haimar Zubeldia Agirre Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 35
50 Freddy Bichot Francja Francja Agritubel 33
51 Linus Gerdemann Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 30
52 Jérôme Pineau Francja Francja Bouygues Telecom BTL 30
53 Andry Grivko Ukraina Ukraina Team Milram MRM 29
54 Frank Schleck Luksemburg Luksemburg Team CSC CSC 27
55 Juan Jose Cobo Acebo Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 27
56 Alessandro Ballan Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 26
57 Christophe Moreau Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 25
58 Patrice Halgand Francja Francja Crédit Agricole C.A 24
59 Mikel Astarloza Chaurreau Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 23
60 Stefan Schumacher Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 23
61 Bram Tankink Holandia Holandia Quickstep-Innergetic QSI 22
62 Juan Manuel Garate Hiszpania Hiszpania Quickstep-Innergetic QSI 21
63 Matteo Tosatto Włochy Włochy Quickstep-Innergetic QSI 21
64 Inigo Landaluze Intxaurraga Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 20
65 Daniele Righi Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 18
66 Nicolas Jalabert Francja Francja Agritubel 18
67 Geraint Thomas Wielka Brytania Wielka Brytania Barloworld 18
68 Carlos Barredo Llamazales Hiszpania Hiszpania Quickstep-Innergetic QSI 17
69 Marcel Sieberg Niemcy Niemcy Team Milram MRM 17
70 Christian Vande Velde Stany Zjednoczone USA Team CSC CSC 17
71 Nicolas Vogondy Francja Francja Agritubel 16
72 José Ivan Gutierrez Palacios Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 16
73 Peter Wrolich Austria Austria Gerolsteiner GST 16
74 Vladimir Karpets Rosja Rosja Caisse d'Epargne CEI 15
75 David De La Fuente Rasilla Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 15
76 Fabian Wegmann Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 15
77 Pierrick Fedrigo Francja Francja Bouygues Telecom BTL 14
78 David Arroyo Duran Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 14
79 Julian Dean Nowa Zelandia Nowa Zelandia Crédit Agricole C.A 14
80 Enrico Poitschke Niemcy Niemcy Team Milram MRM 14
81 Christophe Rinero Francja Francja Saunier Duval-Prodir SDV 13
82 Bernhard Kohl Austria Austria Gerolsteiner GST 10
83 Thomas Lövkvist Szwajcaria Szwajcaria Française des Jeux FDJ 9
84 Paolo Longo Borghini Włochy Włochy Barloworld 9
85 Amets Txurruka Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 8
86 David Canada Gracia Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 8
87 Bram De Groot Holandia Holandia RabobankRAB 8
88 Chris Horner Stany Zjednoczone USA Predictor-Lotto PRL 7
89 Ludovic Turpin Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 7
90 Leif Hoste Belgia Belgia Predictor-Lotto PRL 7
91 Thomas Voeckler Francja Francja Bouygues Telecom BTL 6
92 Frederik Willems Belgia Belgia Liquigas LIQ 6
93 Simon Gerrans Australia Australia AG2r Prévoyance A2R 6
94 Lilian Jégou Francja Francja Française des Jeux FDJ 6
95 Vladimir Gusev Rosja Rosja Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 6
96 Tadej Valjavec Słowacja Słowacja Lampre-Fondital LAM 4
97 Gorka Verdugo Marcotegui Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 4
98 Kanstantin Siutsou Białoruś Białoruś Barloworld 3
99 Thomas Dekker Holandia Holandia RabobankRAB 3
100 Benoît Vaugrenard Francja Francja Française des Jeux FDJ 3
101 Manuel Beltran Martinez Hiszpania Hiszpania Liquigas LIQ 2
102 Stéphane Goubert Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 2
103 Christian Knees Niemcy Niemcy Team Milram MRM 2
104 Nicolas Portal Francja Francja Caisse d'Epargne CEI 2
105 Sébastien Rosseler Belgia Belgia Quickstep-Innergetic QSI 2
106 Ralf Grabsch Niemcy Niemcy Team Milram MRM 2
107 Moises Duenas Nevado Hiszpania Hiszpania Agritubel 1
108 Kurt-Asle Arvesen Norwegia Norwegia Team CSC CSC -1
109 Alexander Efimkin Rosja Rosja Barloworld -3
110 José Luis Arrieta Lujambio Hiszpania Hiszpania AG2r Prévoyance A2R -5
111 Juan Miguel Mercado Martin Hiszpania Hiszpania Agritubel -5
112 Ronny Scholz Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST -5
113 Iker Camano Ortuzar Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV -10

Polka dot jersey (biała koszulka w czerwone grochy) - lider klasyfikacji górskiej[edytuj]

Klasyfikacja górska
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Mauricio Soler Kolumbia Kolumbia Barloworld 206 pts
2 Alberto Contador Velasco Hiszpania Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 128
3 Yaroslav Popovych Ukraina Ukraina Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 105
4 Cadel Evans Australia Australia Predictor-Lotto PRL 92
5 Laurent Lefevre Francja Francja Bouygues Telecom BTL 85
6 Juan Manuel Garate Hiszpania Hiszpania Quickstep-Innergetic QSI 77
7 Carlos Sastre Candil Hiszpania Hiszpania Team CSC CSC 74
8 Juan Jose Cobo Acebo Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 68
9 Levi Leipheimer Stany Zjednoczone USA Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 64
10 Haimar Zubeldia Agirre Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 64
11 Gorka Verdugo Marcotegui Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 61
12 David De La Fuente Rasilla Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 54
13 Iban Mayo Diez Hiszpania Hiszpania Saunier Duval-Prodir SDV 53
14 David Arroyo Duran Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 52
15 Mikel Astarloza Chaurreau Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 51
16 Amets Txurruka Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 50
17 Kim Kirchen Luksemburg Luksemburg T-Mobile Team TMO 45
18 Alejandro Valverde Belmonte Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 43
19 Christophe Moreau Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 43
20 Bernhard Kohl Austria Austria Gerolsteiner GST 42
21 José Vicente Garcia Acosta Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 41
22 Patrice Halgand Francja Francja Crédit Agricole C.A 31
23 Linus Gerdemann Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 30
24 José Ivan Gutierrez Palacios Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 30
25 Ruben Perez Moreno Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 27
26 Inigo Landaluze Intxaurraga Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 26
27 Stéphane Goubert Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 25
28 Thomas Dekker Holandia Holandia RabobankRAB 25
29 Johann Tschopp Szwajcaria Szwajcaria Bouygues Telecom BTL 25
30 Pierrick Fedrigo Francja Francja Bouygues Telecom BTL 24
31 Christophe Rinero Francja Francja Saunier Duval-Prodir SDV 23
32 David Millar Wielka Brytania Wielka Brytania Saunier Duval-Prodir SDV 22
33 Vladimir Gusev Rosja Rosja Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 18
34 Stefan Schumacher Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 16
35 Jens Voigt Niemcy Niemcy Team CSC CSC 16
36 Dmitriy Fofonov Kazachstan Kazachstan Crédit Agricole C.A 15
37 Sergio Miguel Moreira Paulinho Portugalia Portugalia Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 15
38 William Bonnet Francja Francja Crédit Agricole C.A 15
39 Michael Boogerd Holandia Holandia RabobankRAB 14
40 Frank Schleck Luksemburg Luksemburg Team CSC CSC 14
41 Martin Elmiger Szwajcaria Szwajcaria AG2r Prévoyance A2R 14
42 Anthony Charteau Francja Francja Crédit Agricole C.A 14
43 George Hincapie Stany Zjednoczone USA Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 13
44 Benoît Vaugrenard Francja Francja Française des Jeux FDJ 13
45 Oscar Pereiro Sio Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 12
46 Christian Vande Velde Stany Zjednoczone USA Team CSC CSC 12
47 Carlos Barredo Llamazales Hiszpania Hiszpania Quickstep-Innergetic QSI 12
48 Daniele Bennati Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 12
49 Thomas Voeckler Francja Francja Bouygues Telecom BTL 10
50 Markus Fothen Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 10
51 Christian Knees Niemcy Niemcy Team Milram MRM 10
52 Giampaolo Cheula Włochy Włochy Barloworld 10
53 Sandy Casar Francja Francja Française des Jeux FDJ 9
54 Matteo Tosatto Włochy Włochy Quickstep-Innergetic QSI 8
55 Francisco Perez Sanchez Hiszpania Hiszpania Caisse d'Epargne CEI 8
56 Gert Steegmans Belgia Belgia Quickstep-Innergetic QSI 6
57 Ludovic Turpin Francja Francja AG2r Prévoyance A2R 6
58 Michael Albasini Szwajcaria Szwajcaria Liquigas LIQ 6
59 Frederik Willems Belgia Belgia Liquigas LIQ 5
60 Aleksandr Kuchynski Białoruś Białoruś Liquigas LIQ 5
61 Daniele Righi Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 5
62 Marcus Burghardt Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 4
63 Kanstantin Siutsou Białoruś Białoruś Barloworld 3
64 Freddy Bichot Francja Francja Agritubel 3
65 Juan Antonio Flecha Giannoni Hiszpania Hiszpania RabobankRAB 3
66 Xavier Florencio Cabre Hiszpania Hiszpania Bouygues Telecom BTL 2
67 Thomas Lövkvist Szwajcaria Szwajcaria Française des Jeux FDJ 2
68 Jérôme Pineau Francja Francja Bouygues Telecom BTL 2
69 Andry Grivko Ukraina Ukraina Team Milram MRM 2
70 Alexander Efimkin Rosja Rosja Barloworld 2
71 Mathieu Ladagnous Francja Francja Française des Jeux FDJ 2
72 Marcel Sieberg Niemcy Niemcy Team Milram MRM 1

Maillot blanc (biała koszulka) - najlepszy zawodnik do 25 lat[edytuj]

Klasyfikacja młodzieżowa
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna Czas
1 Alberto Contador Velasco Hiszpania Hiszpania Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 91.00.26
2 Mauricio Soler Kolumbia Kolumbia Barloworld 16.51
3 Amets Txurruka Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 49.34
4 Bernhard Kohl Austria Austria Gerolsteiner GST 1.13.27
5 Kanstantin Siutsou Białoruś Białoruś Barloworld 1.15.16
6 Thomas Dekker Holandia Holandia RabobankRAB 1.30.34
7 Linus Gerdemann Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 1.30.47
8 Vladimir Gusev Rosja Rosja Discovery Channel Pro Cycling Team DSC 1.33.50
9 Thomas Lövkvist Szwajcaria Szwajcaria Française des Jeux FDJ 2.22.50
10 Andry Grivko Ukraina Ukraina Team Milram MRM 2.41.41
11 Jorge Azanza Soto Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi EUS 2.50.30
12 Benoît Vaugrenard Francja Francja Française des Jeux FDJ 2.50.54
13 Johann Tschopp Szwajcaria Szwajcaria Bouygues Telecom BTL 3.07.19
14 William Bonnet Francja Francja Crédit Agricole C.A 3.22.59
15 Mathieu Ladagnous Francja Francja Française des Jeux FDJ 3.23.17
16 Mickael Delage Francja Francja Française des Jeux FDJ 3.24.46
17 Marcel Sieberg Niemcy Niemcy Team Milram MRM 3.26.48
18 Claudio Corioni Włochy Włochy Lampre-Fondital LAM 3.29.26
19 Marcus Burghardt Niemcy Niemcy T-Mobile Team TMO 3.29.37
20 Heinrich Haussler Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 3.32.30
21 Sven Krauss Niemcy Niemcy Gerolsteiner GST 3.40.51
22 Geraint Thomas Wielka Brytania Wielka Brytania Barloworld 3.46.51

Najaktywniejszy kolarz wyścigu[edytuj]

Najaktywniejszy kolarz wyścigu
Miejsce Zawodnik Kraj Drużyna
1 Amets Txurruka Hiszpania Hiszpania Euskaltel-Euskadi

Źródła[edytuj]