Dyskusja wikireportera:Encepence~plwikinews/Archiwum

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wiknews![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:


Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony


Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie (pamiętaj o podpisie - czterech tyldach ~~~~) . Zapraszamy również na IRCa: irc://irc.freenode.org/#wikinews-pl - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Na koniec jeszcze jedna zasada - śmiało modyfikuj strony! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. --Derbeth talk 18:14, 3 kwi 2006 (UTC)

Pierwszy artykuł[edytuj]

Bardzo dobrze Ci poszło z pierwszym artykułem. Źródła też oznaczyłeś poprawnie. Niekonieczne jest dawanie w "autorze" przedrostka http:// I staraj się linkować do nas ([[Portal:Niemcy]]), zamiast wszystkiego do pedii. Ale wszystko wygląda, dobrze profesjonalnie i rzetelnie. Liczymy na dalszą owocną współpracę! Powodzenia! Krzysiu Jarzyna 17:18, 6 wrz 2006 (CEST)

Poszerzanie istniejących artykułów[edytuj]

Na Wikinews pracujemy nad hasłami trochę inaczej niż na Wikipedii. Gdy po kilku dniach pojawiają się nowe informacje na temat już istniejącego artykułu, raczej nie edytuje się go (z wyjątkiem napisania sprostowania gdyby informacje wprowadzały w błąd czytelnika) tylko zakłada nowy. Powodem takiego postępowania jest to, że czytelnicy zazwyczaj zaglądają jedynie do artykułów z bieżącego dnia; na pewno nie będą też patrzyli ponownie do artykułu, który już przeczytali. Jeśli w poruszanej przez ciebie sprawie pojawiają się nowe istotne fakty, staraj się raczej pisać nowy artykuł (i linkuj do siebie oba artykuły). Pozdrawiam --Derbeth talk 20:07, 7 wrz 2006 (CEST)

treści na stronie użytkownika[edytuj]

Witam. Na swojej stronie użytkownika nie możesz przechowywać treści objętych prawem autorskim. Roman 92 dyskusja 15:24, 10 wrz 2006 (CEST)

W Berlinie powstała Niemiecka Partia Piracka[edytuj]

Gdybyś miał czas na przetłumaczenie kawałka tej wiadomości, byłbym bardzo wdzięczny. Wiadomość ma dużo materiałów multimedialnych, więc dobrze by było, gdybyśmy ją skończyli dość szybko. --Derbeth talk 10:49, 12 wrz 2006 (CEST)

Nie :) Takich akurat rzeczy nie możemy robić, bo do artykułu w die Zeit nie mamy praw. Tekst jest na razie prawie dosłownym tłumaczeniem artykułu z niemieckich Wikinews, jeśli byś mógł, przetłumacz resztę i zachowaj kształt niemieckiego artykułu. Możesz ewentualnie dokonać skrótów jeśli będą tam szczegóły nieistotne dla polskiego czytelnika. --Derbeth talk 13:07, 12 wrz 2006 (CEST)
Co do "Fanartikel" czyli "artykułow fanowskich", to jak dla mnie artykuły publikowane np. na blogach przez fanów danego artysty. Czytelnicy bloga widząc pochlebne opinie na temat np. płyty mogą ją kupić.
Moje wątpliwości budzi natomiast ten "szklany człowiek" - to chyba jakieś hermetyczne niemieckie zagadnienie. Możesz rzucić okiem na artykuł na ten temat i zrobić krótki[1] przypis poniżej artykułu wyjaśniający Polakom w dwóch-trzech zdaniach o co chodzi? --Derbeth talk 16:55, 12 wrz 2006 (CEST)
 1. Przypisy robimy tak, zwróć uwagę na kod poniżej, gdzie wyświetla się treść przypisów.

Dobra robota, dzięki. :-) --Derbeth talk 20:01, 12 wrz 2006 (CEST)

Wiadomości na stronie głównej[edytuj]

Zapomniałeś dodać dzisiejszy dzień po napisaniu wiadomości. Warto wyrobić sobie nawyk, żeby zawsze sprawdzać, czy napisany właśnie artykuł jest widoczny na stronie głównej. --Derbeth talk 10:00, 16 wrz 2006 (CEST)

Linki[edytuj]

A dokładniej? Nie do końca rozumiem, o co ci chodzi. Prawdopodobnie o [1]. W sumie nie wiem, czemu ten link był czerwony, musiał tam się wkraść jakiś dziwny znaczek (na jakiej klawiaturze piszesz? nie wcisnąłeś żadnego znaczka z ramki poniżej?). Zrobiłem kopiuj-wklej z tytułem właściwej wieści, zadziałało, to zapisałem. --Derbeth talk 22:18, 17 wrz 2006 (CEST)

No właśnie u mnie Twoje linki też są czerwone... --Krzysiu Jarzyna 15:17, 18 wrz 2006 (CEST)

"Zobacz też"[edytuj]

Jedna drobna uwaga: proszę, abyś sekcję "Zobacz też" wstawiał nad źródłami. Przyjęło się, że źródła zwykle umieszczamy na samym dole. Nie chciałem Ci już mieszać teraz jak piszesz. Dziękuję i pozdrawiam. --Krzysiu Jarzyna 14:19, 15 paź 2006 (CEST)

Ok, i przepraszam za te źródła :) --Krzysiu Jarzyna 16:46, 15 paź 2006 (CEST)

wandal[edytuj]

Ja nie jestem adminem, ale stv jest i dobrze spełnia swoją funkcję :P. Roman 92 dyskusja 18:14, 16 paź 2006 (CEST)

Incydent na Bałtyku: Polscy celnicy w pościgu za niemieckim statkiem[edytuj]

Hejho! Możesz powiedzieć, czy będziesz się zajmował dalej tym artem? Nie poganiam Cię, tylko jeśli nie masz na to czasu, czy chęci, to powiedz żebyśmy nie zapomnieli potem o tym :-) --Krzysiu Jarzyna 17:12, 21 paź 2006 (CEST)

Podgląd[edytuj]

Rada: Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda artykuł po sformatowaniu kliknij przycisk podgląd zamiast pięciokrotnie go zapisywać. --Krzysiu Jarzyna 18:06, 2 lis 2006 (CET)

Edycje z IP[edytuj]

Encepence bardzo proszę nie zapominaj o logowaniu się :-) Szczególnie że masz dynamiczny IP. --Krzysiu Jarzyna 20:06, 6 lis 2006 (CET)

Utworzenie redakcji[edytuj]

A może być to 1 osoba zajmująca się daną dziedziną? O ile dobrze myślę to chodzi Ci po głowie ciekawy pomysł :-) Jednak to, że każdy news musiałby przejść przez ręce tej "redakcji" jest chyba złe. Psuje nieco ideę projektu: każdy może edytować.

Jeśli chodzi o nagradzanie "zespołu" lub też pojedynczych osób za prowadzenie jakiegoś serwisu to jestem za. Pamiętaj, że możesz też dyskutować w: dyskusji tego projektu --Krzysiu Jarzyna 21:50, 10 lis 2006 (CET)

Admińska miotła[edytuj]

Obserwuję twoje edycje i utwierdziłem się w przekonaniu, że jesteś osobą, która ma wszelkie predyspozycje by zostać administratorem. Czy zgodziłbyś się na nominowanie ciebie na tę funkcję? --Derbeth talk 13:18, 12 lis 2006 (CET)

17:01 Datrio (zmienił uprawnienia użytkownika Wikireporter:Encepence z "(podstawowe)" na "sysop") - Witaj w gronie sprzątaczy :-) Krzysiu Jarzyna 17:03, 20 lis 2006 (CET)

przywitanie[edytuj]

Dziękuję za przywitanie i zapraszam do lektury moich pierwszych edycji na wikinews :) Pleple2000 23:19, 14 lis 2006 (CET)

WLKP, kotakt[edytuj]

Dzięki za info, faktycznie było to niedopatrzenie. Mam też przy okazji do Ciebie prośbę. Jeśli możesz dopisz się do: Wikinews:Wikireporterzy/Kontakt – jeśli chcesz oczywiście. Pozdrawiam ciepło Krzysiu Jarzyna 19:17, 25 lis 2006 (CET)

Leon Niemczyk umarł w Łodzi[edytuj]

Łódź się wzięła stąd, że Pan Leonprzeprowadził się tu zaraz po wojnie, tu mieszkał, tu żył i tu umarł w swoim domu. To że jeden dziennikarzyna napisał że było to w Warszawie, mnie nie interesuje. Wszystkie pozostałe źródła mówią o Łodzi: [2] [3] [4] HuBar 21:10, 30 lis 2006 (CET)

Tom Stephens fotka[edytuj]

Witam, póki co [5] używa obrazów z myspace.com na takich samych zasadach. Więc... no jeśli trzeba będzie to się skasuje. PozdrawiamChristofoscriberato 21:02, 18 gru 2006 (CET)

Wikinews:Wikinews dla wikipedystów[edytuj]

Reszta dla Ciebie według deklaracji :) Powodzenia! A i jeszcze wskazówka: zauważyłem straszny nieład na Twojej stronie Wikireportera, nie przeszkadza mi to, ale jeśli chcesz mieć miejsce na testy to polecam: User:Encepence/brudnopis – tak się jakoś przyjęło, możesz też oczywiście mieć więcej brudnopisów np. User:Encepence/brudnopis2, User:Encepence/brudnopis3, a żeby się w tym wszystkim połapać polecam: special:prefixindex/User:Encepence Krzysiu Jarzyna 23:30, 30 gru 2006 (CET)

Odznaczenia[edytuj]

Ja Krzysiu Jarzyna mam zaszczyt uhonorować Cię tymi orderami chwały za Twój ogromny wkład w rozwój Wikinews. Mając jednocześnie nadzieję zachęcić Cię tym do dalszej, sumiennej, wymagającej wielu wyrzeczeń, potu, krwi i łez ( Ojjj... trochę przesadziłem;-)), ale mimo wszystko przyjemnej, satysfakcjonującej, i nigdy nie zapomnianej Ci, pracy w nowy 2007 roku.

 • Editors Barnstar.png
  Gwiazda Redaktora, za szczególnie dobre poprawki stylistyczne, gramatyczne i ortograficzne w artykułach.
 • Order Uśmiechu, za witanie i traktowanie (potencjalnie) nowych Wikireporterów w miły i uprzejmy sposób.

Pozdrawiam Krzysiu Jarzyna 22:14, 1 sty 2007 (CET)

Fotka z wiki[edytuj]

Do zdjęcia z logo Wikinews bądź Wikipeii używamy szablonu {{CopyrightByWikimedia}} i umieszczamy najlepiej na Commons. Krzysiu Jarzyna 14:59, 3 sty 2007 (CET)

Wgrałem na Commons, ok? :) Krzysiu Jarzyna 15:15, 3 sty 2007 (CET)

Rozpadające się banknoty w Niemczech[edytuj]

Miałbyś czas przetłumaczyć de:Rätsel um Brösel-Euros weiterhin ungeklärt? To chyba dość ciekawy temat. Trafiłem na temat przez bardzo ciekawą inicjatywę b:en:Freistil, ale niestety w związku z sesją mam mało czasu. --Derbeth talk 19:59, 15 sty 2007 (CET)

Sowieci.,... czy Związek Radziecki[edytuj]

Sam się zastanawiałem jak to napisać w tekście o R. Kapuścińskim. Niby w większości tekstów zagranicznych napisane jest Sowieci. Ja z kolei pisząc wczoraj ten tekst nie miałem zbytnio głowy by myśleć o Zw. Radz. Dzięki za zmianę. Pozdrawiam --Christofoscriberato 22:08, 24 sty 2007 (CET)

obstrzał[edytuj]

Dzięki za przeniesienie, właśnie nie wiedziałem jak zaakcentować to, że tak pisze GW, a to nieprawda – dlatego dałem cudzysłów. Twoje wyjście jest lepsze ;) Pzdr,   — odder 15:56, 26 sty 2007 (CET)

A propos dyskusja Pogrzeb Kapuścńskiego[edytuj]

Witaj, generalnie chodziło mi o to, że ta "kratka tytułowa" była troche do d... więc chciałem jej uniknąć. A "uroczystości"- no cóż takie określenie było na stronach Polskiego radia, więc wpadłem na to by tak nazwać ten tekst. Sprawy zmiany tytułów, daty artykułu powinny być (o ile nie ma klarownych przesłanek do tego by zmienić) konsultowane w miarę możliwości. ale to zupełnie inny temat. Pozdrawiam --Christofoscriberato 23:29, 1 lut 2007 (CET)

odbiurokratyzowanie...[edytuj]

W tekście jest taki fragment "rolnicy musieliby zgłaszać mniej danych statystycznych" - to brzmi jak straszny przymus :) Przykuta 17:26, 20 lut 2007 (CET)

Szablon:Do napisania[edytuj]

Miałbyś czas zająć się sprawą kondomu w aerozolu? To dość zabawna sprawa, nie widziałem wzmianki o tym w polskich gazetach a sam nie dam rady tego przetłumaczyć (artykuł używa trudnych konstrukcji). --Derbeth talk 10:25, 22 lut 2007 (CET)

Heh[edytuj]

Zerknąłem na zasady i propozycje odrzucone - nieco niekompatybilne są ze sobą - ja bym dodał do zgłaszania - co najmniej kilka edycji w tygodniu, bo w innym przypadku widze, że kandydaci lecą (Holek). Idę coś skrobnąć :) Przykuta 08:29, 6 mar 2007 (CET)

Odmiana[edytuj]

"Wrocław" a w takim jednym przypadku, którym nie pamietam jakim, bo nie jestem w końcu polonistą, będzie nie "Wrocławiowi" tylko "Wrocławowi" :P Pozdro! Marcin Suwalczan 21:18, 4 kwi 2007 (CEST)

Zapytanie[edytuj]

Nie wiem chyba coś namieszałam bo w 11 kwietnia są atykuły z 12 kwietnia.--Ala z 10:45, 12 kwi 2007 (CEST)
ooo już się zrobiło dobrze --Ala z 10:46, 12 kwi 2007 (CEST)

Kilka uwag[edytuj]

Przepraszam, coś mi z tą datą sie wczoraj pomyliło :(--Ala z 10:54, 12 kwi 2007 (CEST)
- ale nadal jest Warszawie: Policja rozbiła gang przemytników narkotyków w 12 kwietnia :( już nie wiem jak zrobić aby na stronie głównej było w 11 kwietnia :( .. i to "Warszawie" na "Warszawa" - literówka mi sie wkradła - da się jakoś? - już nie chcę nic kombinować bo jeszcze coś zepsuje :) --Ala z 11:05, 12 kwi 2007 (CEST)

Powitanko[edytuj]

Szablonowe powitanie ;). Dzięki, postaram się tu dostosować (sam wiesz, na Wikipedii jest inaczej). Pozdrawiam, Jedyooo 12:39, 15 kwi 2007 (CEST)

Dziwne czy nie?[edytuj]

Zobacz: [Wikipedia - Homofobia - kontrowersyjne znaczenie] Sp5uhe 21:10, 21 kwi 2007 (CEST)

To IP-ik o odmienne orientacji uparł się na użycie epitetu. Ponieważ staram się być bezstronny poprawiłem to na słowo neutralne. Cytat z Wikipedii z Hasła homofobia:

W związku z tą krytyką w rozważaniach akademickich stosuje się wyrażenia takie jak "heteroseksizm", "heterocentryzm" czy "heteronormatywność", niezawierające cząstki "fobia". W codziennym użyciu jednak zakres terminu "homofobia" obejmuje homofobię w sensie medycznym, heteroseksizm, heterocentryzm, heteronormatywność oraz wszystkie formy agresji skierowanej wobec osób homoseksualnych, ze względu na ich orientację seksualną. Sp5uhe 21:21, 21 kwi 2007 (CEST)

Link do marszu tolerancji[edytuj]

Właśnie niedawno trafiło do SDU. Jak wstawiałam nie wiedziałam, że jest. --Ala z 22:14, 21 kwi 2007 (CEST)

 • to ma być czy nie ten link, bo ktoś uparcie go wstawia... (moim zdaniem nie powinno go być - mam na myśli hasło "Marsz Tolerancji" - SDU --Ala z 15:43, 22 kwi 2007 (CEST)

Wcześniejszych wyborów nie będzie[edytuj]

to może usuń tą stronę, bo co tak ma "wisieć"--Ala z 21:28, 27 kwi 2007 (CEST)

Račan[edytuj]

Dlaczego właśnie tym różni się polskojęzyczna wersja Wikipedii i polskojęzyczna wersja Wikinews? Według mnie jeśli mamy do dyspozycji takie narzędzie jak przekierowanie możemy je zastosować w takich przypadkach jak ten, tak samo jak jest zastosowany redirect z Ivica Raczan na Ivica Račan itp. na Wikipedii. A to, że ów portal i inne stosują pisownię przez "cz" nie ma znaczenia. Pozdrawiam, >Antares< >info< 22:06, 29 kwi 2007 (CEST)

UMA[edytuj]

Zrobione, dzięki za zwrócenie mi uwagi ;) Roman 92 dyskusja 20:03, 30 kwi 2007 (CEST)

Święto Pracy[edytuj]

Co myślisz o tym aby pozmieniać dzisiejsze tytuły na:

 • Święto Pracy: Polska
 • Święto Pracy: Rosja
 • Święto Pracy: Tajlandia ?

--Ala z 15:27, 1 maj 2007 (CEST)

Kategorie[edytuj]

Nie znam wszystkich kategorii dlatego zostawiam to dla poprawiających aby mieli co robić :) --Ala z 16:46, 8 maj 2007 (CEST)

 • zarzucasz mi, że nie dbam o artykuły, że niby co? ten się nie myli kto nic nie robi --Ala z 16:57, 8 maj 2007 (CEST)
Cześć :-) Czy to nie jest tak, że jeśli doda się kategorię konkretnego kraju, to nie trzeba dodawać kategorii kontynentu? Pozdrowienia, Kangel 01:33, 13 maj 2007 (CEST) Jak możesz, odpowiedz na mojej stronie dyskusji na Wikipedii, tu rzadko zaglądam...
A, chyba, że tak. Krzysiu Jarzyna również mi to uświadomił. Dzięki wielkie – wiesz, przyzwyczajenia z Wikipedii :-) Pozdrowienia, Kangel 14:30, 13 maj 2007 (CEST)

Polska i Europa[edytuj]

Na IRC-u właśnie dogadaliśmy się w tej sprawie, w kategoriach z terenu Polski nie wstawiamy kat. Europa, chyba, że dotyczą bezpośrednio spraw związanych z Europą. BTW: wchodź czasem na IRC-a ;) Roman 92 dyskusja 15:09, 13 maj 2007 (CEST)

rediry[edytuj]

Nie wywalaj starszych (6 min.) przekierowań - siedzą w RSSie i być może innych stronach. Chyba, że artykuł wcześniej miał status tworzonego. (info) Dzięki, Krzysiu Jarzyna 21:21, 13 maj 2007 (CEST)

Dzięki za powitanie[edytuj]

Dzięki za miłe powitanie. Pozdrawiam, Logolego Dyskusja 17:15, 19 maj 2007 (CEST)

Kategoria:Akty prawne[edytuj]

Hej, dodałam głosowanie ale nie wpisałam Ciebie na "nie" bo nie chciałam się za Ciebie podpisywać, to może sie dopisz Wikinews:Strony do usunięcia Pozdrawiam : ) --Ala z 15:37, 31 maj 2007 (CEST)

Twoja Strona główna[edytuj]

Hej, bardzo fajny pomysł z tymi skrótami artykułów i w ogóle, tak jak chciał Bogmis ;). Ja z Krzysiem Jarzyną od paru dni szukamy kogoś technicznego, kto mógłby wykonać nasz projekt (tylko trzeba go w ogóle dokończyć :p), więc rób swoją SG dalej albo modyfikuj to, co robimy na IRC-u Strona główna/Nowa wersja :). Roman 92 dyskusja 18:03, 10 cze 2007 (CEST)

czy jesteś pewien, że drugi przecinek jest potrzebny?[edytuj]

to co w temacie ( do artykułu Posłowie, którzy nierzetelnie wypełnili oświadczenia majątkowe, stanął przed komisją etyki - --Ala z talk 00:05, 19 cze 2007 (CEST)

:)[edytuj]

O, żyjesz - wejdź na IRC - potrzeba nam więcej ludzi. Przykuta 15:28, 26 paź 2007 (CEST)

No, to był długi urlop :) szift + ~ (wstawiamy 4 ~) ;) Co do IRCa - to nie wiem - jaką masz przeglądarkę? Przykuta
O nareszcie Cię moje oczy widzą! Brakowało nam Ciebie, szczególnie, że ostatnio jest co sprawdzać, a Ty masz bystre oko jeśli chodzi o język, styl i gramatykę. Krzysiu Jarzyna 21:12, 26 paź 2007 (CEST)
P.S. Jeśli chodzi o IRCa polecam: X-Chat 2 for Windows + automatyczne logowanie (tylko klikasz na X-Chata i już siedzisz na kilku kanałach ;)). Zapraszamy, dużo decyzji tam zapada :) Krzysiu Jarzyna 21:26, 26 paź 2007 (CEST)

PUA[edytuj]

Cześć. Czy dobrze jest mieć na PUA w chwili startu 64edycji? Pytam, bo sam kandyduję na PUA(szczegóły tuPrasuk Pogadasz? 17:30, 2 lis 2007 (CET) PozdrawiamPrasuk Pogadasz? 17:33, 2 lis 2007 (CET)

Dobra dzięki:).Pras_UK poznaj mnie lub podyskuj ze mną 15:15, 8 lis 2007 (CET)

Rowan Atkinson[edytuj]

Hej, jaka chroniąca??? to ma być ustawa zakazująca śmiania się z gejów. Jak już to zakazująca nawoływania do nienawiści. --Ala z talk 17:28, 8 gru 2007 (CET)

 • Ciągłe zmiany tytułu powodują, że jest on cały czas na stronie głównej, chociaż jest już stary. --Ala z talk 17:33, 8 gru 2007 (CET)
 • ale w tytule właśnie chodzi o to co RA powiedział a nie o czym jest ustawa. Ja już jestem zmęczona tym artykułem. Nigdy więcej nic o LGBT nie napiszę. Obiecywałam to sobie już wcześniej ale teraz postaram się dotrzymać słowa - Ala z talk 17:38, 8 gru 2007 (CET)

Dzięki za zrozumienie. Jak czytam tutaj co powypisywała Ala_z to mi sie w głowie nie mieści jak taka osoba może być administratorem. W swej nieomylności stwierdziła: "to ma być ustawa zakazująca śmiania się z gejów"... i basta - więc nie dziwne, że ten swój POV forsuje tutaj. Ona nie ma zielonego pojęcia czym jest NPOV. Pozdrawiam! --Plywak 11:21, 9 gru 2007 (CET)

Art o błędzie[edytuj]

Jak możesz to się włącz na gg to Ci powiem o co chodzi, m.in. o wiarygodność projekt. --Ala z talk 22:36, 31 gru 2007 (CET)

Prośba[edytuj]

Mogę Cię prosić o uzasadnienie tej decyzji? sp5uhe dyskusja edycje 18:26, 5 sty 2008 (CET)

Ja też, szczególnie, że dzięki pracy sp5hue wiele możemy zyskać, podobnie jak inne siostrzane projekty, gdzie świetnie się sprawdza w swojej robocie. Przykuta 23:56, 5 sty 2008 (CET)
Przyłączam się do prośby sp5uhe i Przykuty, jako że Twój głos "przeciw" na PUA spu5uhe mnie dziwi. Masz prawo do takiego głosu, ale nieuzasadnienie głosu "przeciw" na PUA kogoś takiego jak spu5he wydaje mi się dziwne, szczególnie jak napisał wyżej Przykuta, dzięki gadżetom spu5he wikinews może wiele zyskać. Pozdrawiam Prasuk Dyskusja 13:24, 6 sty 2008 (CET)

Wątek starych dyskusji.[edytuj]

Witam. Ostatnio dość szeroko rozpatrywany jest wątek kasowania starych dyskusji w artykułach. Piszę do Ciebie, bo chcę wiedzieć co o tym sądzisz. Pozdrawiam. Prasuk uwagi 22:26, 11 sty 2008 (CET)

I tu właśnie leży ten problem: sprawa jakaś się wyjaśni w dyskusji i jest kasowana, a sam nie wiem co o tym myśleć. Chętnie bym Ci to wyjaśnił ale na "priv". Pozdrawiam. Prasuk uwagi 18:04, 13 sty 2008 (CET)
Tak dokładniej, co o tym myślisz?(kasowaniu)? Prasuk uwagi 00:28, 17 sty 2008 (CET)
Rzeczywiscie mozna zrobic jak pisales w mailu - archiwizowac dyskusje roznych stron zamiast je kasowac etc. Oczywiscie to tylko Twoja opinia i opinia nigdy sama w sobie w 100% obiektywna nie bedzie bowiem zawsze znajdzie sie tam element subiektywizmu itd. Pzdr Prasuk uwagi 17:46, 10 lut 2008 (CET)

Przenoszenie stron[edytuj]

Za poprawienie tytułu dziękuję ;) Jednak problem w tym, że ja stron przenosić nie mogę. Linka na górze takiego nie mam (wiem gdzie powinien być, bo od dawna jestem na różnych wiki;]), a jak sam wpiszę w pasku adresu, np: [6] to pojawia mi się strona:

Błędy uprawnień; Nie masz uprawnień do tego działania z następującej przyczyny: Nie masz uprawnień do przenoszenia stron na Wikinews.

Nie wiem czy to normalne na Wikinews, więc nie wiem czy powinienem się z tym zwrócić do jakiegoś admina czy coś... ;) Jan Winnicki * 20:33, 14 sty 2008 (CET)

 • faktycznie nie ma przenoszenia --Alinka pacynka 20:54, 14 sty 2008 (CET) Dowiedziałam się - od pierwszej edycji za cztery dni można przenosić --Alinka pacynka 21:27, 14 sty 2008 (CET)

Usunięcie mojej treści[edytuj]

Witam

Encepence napisał: "wiadomość niemal w całości skopiowana z chronionego portalu"

To prawda że skopiowany ale ta strona jest moja. Tekst który dodałem na Wikinews jest mojego autorstwa. Więc mogę go dowolnie rozpowszechniać. Jeżeli nie wierzysz skorzystaj z funkcji "kontakt" na stronie i zapytaj czy można udostępnić ten tekst, zobaczysz jaka będzie odpowiedz(taka sama jak tutaj bo ja ją napiszę).

Proszę o dodanie tekstu który został usunięty

--Lukas 17:31, 29 sty 2008 (CET)