Dyskusja wikireportera:DrJolo

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikinews![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony


Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie (pamiętaj o podpisie - czterech tyldach ~~~~) . Zapraszamy również na IRCa: irc://irc.freenode.org/#wikinews-pl - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Na koniec jeszcze jedna zasada - śmiało modyfikuj strony! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. Wikinews zajmuje się opisywaniem bieżących wydarzeń, a nie informatyczną publicystyką. Twój artykuł nią jest. Roman 92 dyskusja 05:55, 17 lip 2006 (UTC)

  • Czy wiesz, jak mogę sprawdzić, kto usunął mój artykuł i dlaczego? Pozdrawiam. DrJolo 13:02, 18 paź 2006 (CEST)

"Numer telefoniczny prawie jak IP"[edytuj]

Twój artykuł usunął stv (17 lipca), ponieważ nie spełniał on norm wikinews. --Krzysiu Jarzyna 15:00, 18 paź 2006 (CEST)

Opinie w sprawie Rospudy[edytuj]

Witam

Chciałbym zacząć od przeprosin. Jeśli poczułeś się urażony moimi działaniami - przepraszam. Moim celem w żadnym wypadku nie jest zniechęcanie użytkowników do tworzenia Wikinews, jednak czasami podejmuję decyzje które mogą być odczytane negatywnie. Postaram się przedstawić przyczyny usunięcia przeze mnie odnośnika do opinii Janusza Korwin-Mikke.

Na Wikinews panuje dość powszechny zwyczaj nie umieszczania jakichkolwiek linków do zewnętrznych witryn, poza oczywiście sekcją "źródła". Jeśli to możliwe daną opinię powinno się przedstawić w treści artykułu, a nie kierować do niej odnośników. W tym jednak przypadku sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ zamiast artykułu mamy fotoreportaż. Można polemizować czy link powinien się tam znaleźć, czy też nie. Ja uznałem, że nie. To były pierwsze i chyba najważniejsze przyczyny mojego działania (choć z opisu zmiany to nie wynika, przyznaję).

Moim zdaniem niewłaściwe jest też dodawanie jednego odnośnika do jednej opinii, prezentującej, powiedzmy wprost, jeden punkt widzenia. Powinno znaleźć się ich kilka, mam nadzieję, że z tym się zgodzimy. To, że ja nie dodałem odnośnika do opinii przeciwnej, nie oznacza mojej niemożności "zdobycia się na wysiłek". Po prostu uznałem, zgodnie z powyższymi argumentami, że istnienie jakichkolwiek linków w fotoreportażu jest niewłaściwe.

Podsumowując. Rozumiem Twój punkt widzenia, mimo wszystko uważam swoje działania za uzasadnione. Jeśli poczułeś się nimi urażony, przepraszam. Raz jeszcze podkreślam, że moim celem nie jest destrukcja i zniechęcanie do pracy.

Pozdrawiam i zapraszam do edytowania Wikinews. stv 16:50, 2 mar 2007 (CET)

Hej, jako że jestem winowajcą tego fotoreportażu, służącego pokazaniu jak taki obóz może wyglądać, czy akcja związana z Doliną Rospudy, to doklejam trzy słowa od siebie. Możesz podobnie jak ja zdobyć np. zdjęcia demonstrujących przeciw ekologom i za obwodnicą mieszkańców. Strona fotoreportażu to tylko zdjęcia. Proponowałbym napisać artykuł na temat zwolenników budowy obwodnicy. Wtedy wypowiedź Korwina Mikke można będzie w artykule pasować z odnośnikiem zewnętrznym jako źródłem. Albo lepiej kolejny artykuł na temat akcji z głosami za i przeciw. Niestety trudno takie rzeczy robić z zachowaniem całkowitego NPOV. Szkoda, ze nie dokleiłeś tego wcześniej, gdy pisałem artykuł tydzień temu (teraz już nieaktualny - więc warto zrobić nowy). Niewykluczone, że jutro zostanie zebrany materiał w postaci rozmów z przedstawicielami władz Augustowa i "drogowców", ale nie gwarantuję tego. Poza tym ten fotoreportaż już jest nieco przestarzały i wisi tylko z braku nowego pomysłu na Wikinews. Pozdrawiam Przykuta 17:03, 2 mar 2007 (CET)