Przejdź do zawartości

2007-08-31: Urodziny polskiej Wikipedii będą trwały przez cały wrzesień

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 31 sierpnia 2007
Rok temu urodziny Wikipedii, po kilkugodzinnej konferencji, rozpoczął Jimmy Wales od krojenia tortu

Jutro w Krakowie rozpoczyna się świętowanie 6. urodzin polskiej Wikipedii, które przypadają 26 września. Rok temu rocznicę powstania tego projektu świętowano po raz pierwszy w Warszawie. Pojawił się wówczas inicjator Wikipedii Jimmy Wales. W tym roku na uroczystości obecni będą ojcowie założyciele polskiego projektu; jutro Paweł Jochym w Krakowie, a 23 września Krzysztof Jasiutowicz w Częstochowie.

Nie wiadomo jeszcze, w ilu miejscach będzie odbywać się ta "rozproszona impreza", na razie zapowiedziano ją, poza wyżej wymienionymi miastami w: Bydgoszczy, Katowicach, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu. Będą to lokalne zloty wikipedystów mieszkających w danych regionach Polski. Imprezy te mają mieć charakter otwarty, a organizatorzy zapraszają na nie zarówno edytujących użytkowników, jak i sympatyków tej sieciowej encyklopedii.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska na organizację spotkania w Krakowie przeznaczyło 200 złotych oraz zapowiedziało możliwe wsparcie finansowe dalszych imprez urodzinowych.

Na spotkanie w Krakowie potwierdziło przybycie 10 wikipedystów, ale niewykluczone, że pojawi się więcej osób. Będzie można na nim skosztować czekoladowo-orzechowego tortu z napisem "6 Urodziny Wikipedii". Osobom, które pracowały nad poprawianiem artykułów do wydania Wikipedii na DVD, zostaną wręczone egzemplarze tej płyty. Podczas uroczystości wikipedyści będą podpisywali się na płytach DVD z encyklopedią, które mają trafić na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jadwiga Andrychowska, która jest organizatorem zlotu w Krakowie, przekazała także informację, że w trakcie spotkania będą trwać rozmowy dotyczące organizacji w tym mieście konferencji Wikimedia Polska 2008.

Jutrzejszy zlot rozpocznie się w restauracji Szoberowskiej, przy ulicy Mały Rynek 6 o godzinie 18.00.

Zobacz też

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]