2007-09-02: Relacja z obchodów 6. urodzin Wikipedii w Krakowie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 2 września 2007


Tort urodzinowy

Wczoraj wieczorem w Krakowie zainaugurowano obchody 6. urodzin polskojęzycznej Wikipedii. Na spotkaniu obecni byli: Cancre, Dariusz Biegacz, Derbeth, Jadwiga, Jakubhal, Maire, Picus viridis, Slawojar oraz dziennikarze z gazety Echo miasta.

Wikipedyści udzielili wywiadu dla Echa miasta Łukaszowi Grzymalskiemu i jego redakcyjnej koleżance. W czwartkowym numerze tej gazety będzie można przeczytać o imprezie i zobaczyć na zdjęciu Cancre z urodzinowym tortem. Poruszone zostały w gronie wikipedystów problemy związane z organizacją Konferencji Wikimedia Polska 2008 w Krakowie. Rozdane zostały pamiątkowe kubki i płyty DVD z Wikipedią dla osób, które przyczyniły się do jej powstania. Na egzemplarzach płyt, które zostaną przekazane WOŚP zebrane zostały także podpisy.

Wikipedyści podczas spotkania urodzinowego. Od lewej Slawojar, Picus viridis, Derbeth. Po drugiej stronie stołu od lewej Jakubhal, Cancre, Maire, Jadwiga (siedząca tyłem). W tle dziennikarze z "Echa dnia". Zdjęcie wykonał Dariusz Biegacz

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości