Dyskusja wikireportera:Nolan~plwikinews

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wiknews![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony


Chcąc skontaktować się z innym wikireporterem, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRCa: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź Pokój prasowy! --Derbeth talk 19:53, 28 sty 2006 (UTC)

Liczba ofiar[edytuj]

Pamiętaj, że podajesz ilość osób, która zginęła. Musisz sprawdzać takie informacje. W momencie, gdy zmieniłeś liczbę ofiar na 65 nie było potwierdzenia tego w większości polskich źródeł. Musisz znaleźć przynajmniej dwa takie potwierdzenia, jeśli nie znajdziesz - wstrzymaj się z publikacją nowej liczby. A po drugie dodawaj w opisie zmian źródła tych informacji. ariok 11:10, 29 sty 2006 (UTC)

ma znaczenie, pan ze straży pożarnej może powiedzieć co innego Polskiej Agencji Prasowej, pan z pogotowia co innego TVN24, a pan z policji co innego Informacyjnej Agencji Radiowej... któremu zaufać? Jeśli koniecznie chcesz podawać informację, która ni uzyskała potwierdzenia, koniecznie obok niej powołaj się na jej źródło Na konferencji prasowej rzecznik straży / szef sztabu (kilka słów, a od razu zmienia sens informacji i pozwala uniknąć wpadek z informacjami nieprawdziwymi lub podawanym na wyrost) ariok 11:57, 29 sty 2006 (UTC)
a podając przykład, dlaczego warto tak sprawdzać informację - na dzień przed śmiercią papieża włoska agencja prasowa ANSA podała informację, że papież umarł. Wszystkim reporterom na całym świecie wydawało się, że skoro informacje podaje ANSA, to jest wiarygodna. Dlatego większość mediów na świecie zdążyła uśmiercić papieża znacznie wcześniej niż to się stał (włączając w to TVN24) ariok 12:00, 29 sty 2006 (UTC)
Przykład nie jest chybiony - miał pokazać dlaczego warto dogłębnie weryfikować informację, a nie obrazować sytuację, o której dykutujemy. A co do przedmiotu dyskusji, nadal sugerowałbym podawać źródło informacji - pozwala to uniknąć błędów spowodowanych także przez niepełne informacje podawane przez służby. Takiej ostrożności w tego typu wypadkach nigdy za wiele - nie zależy nam na prześciganiu się w tym, kto ma bardziej aktualną liczbę ofiar, tylko w tym, kto podaje bardziej rzetelne i wyważone informacje. ariok 12:19, 29 sty 2006 (UTC)
Nie można bezkrytycznie ufać źródłom informacji - i o to chodziło w moim przykładzie. Ale widocznie się nie zrozumieliśmy. A źródło będące najbardziej wiarygodnym z możliwych też może być źródłem niewiarygodnym, dlatego lepiej się na nie powołać. Stąd moja sugestia. Mam nadzieję, że to jasne? ariok 12:40, 29 sty 2006 (UTC)
No nic, przykro mi, że i ty nieuważnie czytasz to, co piszę. Pozdrawiam. ariok 12:53, 29 sty 2006 (UTC)

Nazwa Twojego konta zostanie zmieniona[edytuj]

05:26, 18 mar 2015 (CET)

Renamed[edytuj]

12:12, 19 kwi 2015 (CEST)