Dyskusja wikireportera:Bostavan11

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikinews![edytuj kod]

Cieszymy się z wszystkich użytkowników przybywających do nas z Wikipedii. Wikinews jest osobnym projektem i jest zorganizowane trochę inaczej niż Wikipedia. Poświęć chwilę na zaznajomienie się z różnicami między Wikipedią a Wikinews.

Więcej informacji o tym, jak pisać na Wikinews, znajdziesz w Pokoju prasowym. Na stronie Wikinews:Koordynacja jest pokazane to, co aktualnie dzieje się na Wikinews. Dyskusje na żywo prowadzimy na kanale IRC #wikinews-pl.

Jeśli masz aparat cyfrowy, możesz być nam bardzo przydatny - przeczytaj tekst o plikach multimedialnych. Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikinews, poleć nas swoim znajomym, zwłaszcza z Wikipedii - potrzebujemy promocji i rąk do pracy. --Derbeth talk 23:29, 4 maj 2007 (CEST)

Naruszenie praw autorskich[edytuj kod]

Witam serdecznie, artykuł Tragedia we włoszech napisany przez ciebie narusza prawa autorskie Onetu. W Wikinews dozwolone są jedynie materiały na licencji CC-BY-2.5 i kompatybilnych. Jeśli artykuł ten nie zostanie napisany respektując zasady Wikinews, zostanie usunięty. Proszę zapoznaj się z informacjami na stronie Wikinews:Prawa autorskie oraz innymi stronami pomocy. Roman 92 dyskusja 11:21, 5 maj 2007 (CEST)

Usunąłem ten artykuł, ponieważ po za naruszenie, praw autorskich dublował on podobną wiadomość: Pięcioletnia Polka została zastrzelona we Włoszech. Jeśłi chcesz uzupełnij tego newsa. Pozdrawiam, Krzysiu Jarzyna 21:53, 6 maj 2007 (CEST)

Re: Od_Bostavana11[edytuj kod]

Witaj! Pisząc artykuły możesz używać linków do Wikipedii wtedy zapisujesz je w postaci: [[w:hało w wikipedii|hasło jakie będzie wyświetlone w tekście]]. Jeśli chodzi o szablon źródła to w miejsce autor wpisujesz autora artykułu na podstawie którego ty piszesz hasło do Wikinews, w url podajesz sam odnośnik bez nawiasów i opisów. Do każdego newsa staraj się dodać kilka kategorii np.: Polska, Polityka, Społeczeństwo. Kategorie dodaje się poprzez wstawienie na końcu artykułu [[Kategoria:Nazwa kategorii]]. Jak popiszesz trochę to nabierzesz wprawy. Stanowisko administratora dostaje się gdy społeczność WN pozna cię lepiej i uzna że się nadajesz. Administratorzy wybierani są w drodze głosowania, ale na początku musisz trochę popracować. Pozdrawiam i życzę wielu artykułów. Jeśli chcesz możesz wpaść na redakcyjnego IRC'a, tam od razu otrzymasz pomoc. BartekBas 16:49, 5 maj 2007 (CEST)

Putin ma rację[edytuj kod]

Witaj! Artykuł ten przepisałem w zgodzie z zaleceniami edycyjnymi Wikinews. I jednocześnie proszę o zapoznanie się z nimi i pisanie kolejnych artykułów w zgodzie z nimi :) Pozdrawiam serdecznie Roman 92 dyskusja 11:08, 7 cze 2007 (CEST)

Forma artykułów[edytuj kod]

Cześć! Proszę popracuj trochę nad formą zamieszczanych artykułów oraz nad poprawnym uzupełnieniem szablonu źródła i będzie dobrze :) Dam Ci też kilka linków:

Aha, żeby zmienić tytuł wystarczy klikną "przenieś" w górnym pasku. Pozdrawiam i miłej pracy, Krzysiu Jarzyna 23:18, 9 cze 2007 (CEST)

licznik[edytuj kod]

Hej, licznik działa, trzeba tylko na swojej dyskusji zrobić jakąkolwiek edycję (byle nie pustą) z opisem zmian „I agree to the [[w:User:Interiot/EditCountOptIn|edit counter opt-in terms]]”. Roman 92 dyskusja 10:51, 10 cze 2007 (CEST)

Również witam ponownie :)[edytuj kod]

I żywię nadzieję, że współpraca wyjdzie na dobre :-), chociaż mniej czasu, a rok nauki jeszcze na dobre się nie rozkręcił... pozdrawiam Roman 92 dyskusja 19:44, 6 wrz 2007 (CEST)

Ad:Dyskusja Wikireportera:Roman 92[edytuj kod]

Ad:Dyskusja Wikireportera:Roman 92
Romek jest ostatnio mniej aktywny więc odpowiem za niego: wystarczy wpisać "w:" np. [[wikipedia:Jerzy Kawalerowicz|Jerzy Kawalerowicz]].
Zaznaczam też, że nie można dosłownie kopiować tekstów z Wikipedii, bo nasze licencje nie są kompatybilne (patrz: Wikinews:Prawa_autorskie#Zasady_korzystania_z_materiałów_z_innych_serwisów, dlatego artykuł 105 rocznica urodzin Igora Newerly należy poprawić. Pozdrawiam, Krzysiu Jarzyna 21:39, 24 mar 2008 (CET)