Dyskusja wikireportera:Marshaü

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Spis treści
Kontakt
ICQ
116207122
Jabber
marshau@jabber.autocom.pl
MSN
lord.marshau
Tlen.pl
towarzysz_marshau
Yahoo!
lord_marshau

Wyślij e-maila
Ładne, co nie?

Masz jakiś pomysł, co by tu wstawić? Podziel się ze mną tą ideą. Miejsce reklamowe odpada :)

Przy dodawaniu nowego wpisu proszę posługiwać się tym linkiem. Pozwoli to na zachowanie przejrzystego wyglądu strony. Dziękuję.

Sport[edytuj kod]

Tak zajmuję się wogóle całym Wikiportalem:Sport i to chyba z dobrym efektem . To ja go założyłem. BRUTU

Ty jesteś wszędzie ;)[edytuj kod]

Wrrr. czego ten internet jest taki mały? :) R21

Błędnik[edytuj kod]

Dlaczego z Gdańska zrobiłeś Pomorze? Błędnik jest w Gdańsku. Sławek 10:21, 17 kwi 2005 (UTC)

Kategorie[edytuj kod]

Hmm no tak, a tak właśnie pomyślałem, ale przypadkiem zapomnialem napisać! :) Ja natomiast proponuje zaakceptowanie przez Ciebie swojej kandydatury na admina :) Pozdrawiam Cubus 23:09, 25 maj 2005 (CEST)[odpowiedz]

Ok, jak znajde czas między examami to obiecuje że wpadne na IRCa! Cubus 23:15, 25 maj 2005 (CEST)[odpowiedz]

Wystrój i takie tam :)[edytuj kod]

Hej, dawno Ciebie na ircu nie było, a więc zapytuję się tutaj - jak wygląda sprawa z nowotworzonym designem dla Wikinews? Będzie kiedyś gotowy? Czekam z niecierpliwością. Sebastian Nanek 13:34, 17 cze 2005 (UTC)

Test[edytuj kod]

brrr

NASA&Friends[edytuj kod]

Rzeczy od NASA zawsze dawaj na Commons, gdyż wrzucając je tutaj łamiesz politykę uploadu materiałów na Wikinews! ...Rano pogadamy na IRCu, cos muszę się dowiedzieć. Sebastian Nanek 21:39, 31 lip 2005 (UTC)

Komentarze[edytuj kod]

Trzeba coś zrobić, żeby uświadomić odwiedzającym nasz serwis, że nie można dodawać komentarzy do artykułow. Proponowałbym zmienić coś w komunikatach MediaWiki (np. MediaWiki:talkpagetext), żeby na górze strony dyskusji pokazywał się tekst typu: "Prosimy umieszczać tu tylko komentarze do artykułów a nie do wiadomości. Na Wikinews nie akceptujemy komentowania bierzących wydarzeń.". --Derbeth 08:03, 17 wrz 2005 (UTC)

Cytaty[edytuj kod]

Hej. Chciałbym zwrócić uwagę na sposób wprowadzania cytatów do artykułów. To powinno być robione albo za pomocą cudzysłowów, albo kursywy - ale nie obu naraz...
--tsca 11:07, 22 wrz 2005 (UTC)

Takie małe coś...[edytuj kod]

popatrz na [1], trzeci obrazek od dołu :) Sebastian Nanek 14:41, 12 paź 2005 (UTC)

haha... wizja "mnie" z mackami jest całkiem interesująca :D Ciekawe, czego/kogo dotyczyłby ów komiks... Marshaü 19:16, 12 paź 2005 (UTC)

Café[edytuj kod]

Witaj! Czy można przenieść automatycznie nazwę kategorii (bez naruszania porządku) z Kategoria:Pomorze Szczecińskie na Kategoria:Pomorze Zachodnie i Środkowe? Tak się nazywa teraz ten serwis regionalny. Aha, i zmień link na górze, bo linkuje do "dyskusji wikipedysty".
< Ferroviaire FDP > < info > 19:23, 24 paź 2005 (UTC)

Bajt kwantowy[edytuj kod]

Witaj, dzięki za powitanie na Wikinews, dobrze wiedzieć jakie popełniłem błędy, więc dzięki za krytyczne uwagi. Szkoda tylko, że spóźniłem się z moim wejściem. A tak na marginesie, informatyka kwantowa jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną, to po pierwsze. Bajt kwantowy to bardzo ważne wydarzenie, stanowiące krok milowy na drodze do budowy komputerów kwantowych, to po drugie. Po trzecie zaś, to widać "apetyt" na takie informacje (czytaj: głód informacji) i brak wiedzy w tym temacie, co można wysnuć z lektury komentarzy internautów do orginalnego newsa. Poza tym, to chyba też interesujesz się informatyką i technologią, to chyba też fakt niezaprzeczalny, a jednak żadnego newsa na Wikinews nie było. Ja wiem, że mało jest jeszcze redaktorów Wikinews, ale może jeślibym ten swój art poprawił, to czy dało by się jeszcze coś zmienić? Pozdrawiam Stepa 08:32, 11 gru 2005 (UTC)

Zdjęcia[edytuj kod]

Obydwa zdjęcia miałem zamiar umieścić właśnie w Wikinews. Umieściłem GFDL gdyż coś musiałem wpisać :) Poczytałem sobie wcześniej zasady umieszczania grafik, ale niczego konkretnego nie znalazłem oprócz ... GFDL. Jest jeszcze w opisie CC, ale nie byłem wstanie znaleźć: opisu czy to jest np. CC-By-SA-2.5 czy też inna wersja (przydałaby się jakaś instrukcja). Znalazłem opisy w Wikipedii, ale nie wiem jakie stosuje Wikinews ... Może znasz jakiś artykuł z opisem gdzie bedzie łopatologicznie :) wyjaśnione? Sławek 22:08, 14 gru 2005 (UTC)

Derbeth, Gdańsk miejscem dwóch demonstracji[edytuj kod]

Proszę o zajęcie stanowiska w sprawie:

1. Wypowiedzi "Cofam twoje zmiany i nie próbuj takich zagrywek w przyszłości." wikireportera Derbetha. Uważam tą wypowiedź za obraźliwą, nie licującą z poziomem jaki powinien reprezentować Wiikireporter. 2. Artykułu Gdańsk: Długi Targ miejscem dwóch demonstracji. Miesiąc temu pojawiła się kontrowersja na stronie, od tego momentu nie było żadnego zainteresowania tym art. więc przywróciłem jego wersję pierwotną i zgodną z faktami. Uważam, że Wikinews nie jest miejscem gdzie wystarczy wpaść namieszać, wypowiedzieć wiele nieprawdziwych i szkalujących zdań, aby dodatkowym efektrem był zmasakrowany artykuł. Sławek 08:47, 9 sty 2006 (UTC)

Dlaczego usunąłeś wstążeczkę na wiadomościach regionalnych z Podkarpacia? J-k 18:08, 30 sty 2006 (UTC)

Oscary za rok 2005 rozdane[edytuj kod]

Dziekuję. Szumyk 12:39, 6 mar 2006 (UTC)

Dzięki za informacje[edytuj kod]

Faktycznie jestem tutaj nowicjuszem, i niestety nie do końca znam zwyczaje. Niestety nie wiem jakie źródło mógłbym podać. Obserwacje były podane w formie krótkiego raportu, a informacje dokładnie pokrywały się z tymi pod linkiem podanym w artykule z dnia 28 marca. Obserwacje były własne, a wiadomość o popularności zjawiska pochodziła w zasadzie z mediów (niestety nie mogłem sprecyzować jakich). Podawano bowiem przybliżone liczby turystów przyjeżdżających do krajów itd. Poprostu wspomniałem o tym ku pamięci zjawiska. Postaram się bliżej zapoznać z tutejszymi standardami.

A "post" umieściłem w artykule, bo nie wiedziałem więc czy był sens powtarzać ogólnie wiadomość dotyczącą dokładnie tej samej informacji, jedynie dodając jej rozwinięcie. Wszak uważam, iż dodawanie dzień po dniu zupełnie nowego artykułu niepowiązanego z innymi opisującymi to samo zjawisko, troszeczkę mija się moim zdaniem ideą Reporterskiego Projektu Multimedialnego zezwalającego jednak na wykozystanie zdobyczy i technologii internetu do ułatwienia przeglądania prasy. Obecny standard przypomina mi zejście do poziomu zwykłych gazet, dla których ciężko przeglądać archiwa.

Postaram się zapoznać z informacjami z pokoju prasowego. Pozdrawiam --MonteChristof 20:37, 30 mar 2006 (UTC)

od tomta1[edytuj kod]

ok, trochę się zagapiłęm, ale miełem duuużo roboty na Wikipedii.


[[Wikireporter:Tomta1|tomta1 22:21, 17 kwi 2006 (UTC)]

Szablon dla meczu[edytuj kod]

Myślę, że warto byłoby w końcu wypracować jakąś porządną tabelkę z wynikiem meczu bo obecna moim zdaniem jest tragiczna. Masz jakiś pomysł, bo ja chwilowo nie? Tak przy okazji, czemu wpisujesz wynik a nie dodajesz strzelców bramek? --Derbeth talk 20:54, 12 cze 2006 (UTC)

Na pewno jest sto razy lepsza od obecnej. Jak dla mnie możnaby już od teraz zacząć jej używać. --Derbeth talk 21:04, 12 cze 2006 (UTC)


Dyskusja:TVP i TVN: Dziadek Tuska był w Wermachcie[edytuj kod]

Dyskusja raczej nie służy sprostowaniu; jeśli informacje okazały się być fałszywe, to należy dopisać sprostowanie do artykułu (jak to było z naszymi żartami primaaprilisowymi). Poza tym podana informacja była średnio wiarygodna, jeśli już to kwalifikuje się raczej jako nowa wiadomość. --Derbeth talk 10:35, 23 cze 2006 (UTC)

Grafika użytkownika Angela=)[edytuj kod]

Grafika wysłana kontem założonym prawdopodobnie tylko w tym celu, bez źródła, bez tagu licencji... Zacytuję dozwolony użytek na Wikinews: "Uwaga! Wszelkie grafiki, które nie zostaną poprawnie oznaczone, lub też będą pochodziły to materiały agencji prasowych, zostaną natychmiastowo usunięte." Pozdrowienia od Romana 92.

Dane kontaktowe[edytuj kod]

Czy Twoje dane kontaktowe mogą pozostać w Wikinews:Wikireporterzy/Kontakt. Z racji, że jesteś czynnym administratorem pozwoliłem sobie dodać na Ciebie namiary. Jeśli Ci to nie odpowiada to przepraszam, daj znać, a usunę dane. Krzysiu Jarzyna 15:12, 27 cze 2006 (UTC)

Your admin status[edytuj kod]

Hello. I'm a steward. A new policy regarding the removal of "advanced rights" (administrator, bureaucrat, etc.) was adopted by community consensus recently. According to this policy, the stewards are reviewing administrators' activity on wikis with no inactivity policy.   You meet the inactivity criteria (no edits and no log actions for 2 years) on plwikinews, where you are an administrator. Since plwikinews does not have its own administrators' rights review process, the global one applies.   If you want to keep your rights, you should inform the community of the wiki about the fact that the stewards have sent you this information about your inactivity. If the community has a discussion about it and then wants you to keep your rights, please contact the stewards at m:Stewards' noticeboard, and link to the discussion of the local community, where they express their wish to continue to maintain the rights, and demonstrate a continued requirement to maintain these rights.   We stewards will evaluate the responses. If there is no response at all after approximately one month, we will proceed to remove your administrative rights. In cases of doubt, we will evaluate the responses and will refer a decision back to the local community for their comment and review. If you have any questions, please contact us on m:Stewards' noticeboard.   Best regards, Rschen7754 04:32, 24 cze 2014 (CEST)[odpowiedz]