Przejdź do zawartości

2022-09-29: AMD dołącza do PyTorch Foundation

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 29 września 2022

12 września 2022 roku przedsiębiorstwo AMD ogłosiło, że jako fundator dołącza do nowej fundacji PyTorch, aby razem z innymi wzmocnić rozwój bardzo żywej społeczności programistów tej biblioteki oraz wzbogacić ją o doświadczenie i wiedzę z zakresu sprzętu i oprogramowania dla systemów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Fundacja ta będzie częścią Linux Foundation, która jako instytucja non-profit będzie wspierać wdrażanie narzędzi z dziedziny sztucznej inteligencji poprzez promowanie i utrzymywanie ekosystemu otwartych projektów programistycznych PyTorch i uczenia maszynowego stworzonych wcześniej przez Meta Platforms.

PyTorch, czyli otwarty projekt AI rozwijany przez badaczy Meta, będzie teraz projektem zarządzanym przez Linux Foundation. PyTorch stało się jedną z wiodących platform AI – ponad 150 000 projektów na GitHub stworzono w oparciu o ten standard. Nowy zarząd PyTorch Foundation będzie składał się z wielu liderów, którzy pomogli społeczności znaleźć się w miejscu, w którym jest dziś. Wśród nich jest Meta i nasi partnerzy z AMD, Amazon, Google, Microsoft i Nvidia. Jestem podekscytowany mogąc rozwijać społeczność PyTorch oraz badania nad AI.

— Mark Zuckerberg

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „AMD dołącza do PyTorch Foundation”, którego autorem jest Arkadiusz Bednarczyk, opublikowanego w serwisie Linux.pl na licencji CC-BY 3.0 (więcej informacji).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]