2007-09-03: Rutkiewicz i Huzarski liderami Action-Uniqa na Tour de Pologne 2007

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania


Marek Rutkiewicz
Bartosz Huzarski
Bogdan Bondariew


poniedziałek, 3 września 2007

Poznaliśmy już skład ekipy Action Uniqa, jedynej polskie grupy wśród ekip byłej drugiej dywizji, na rozpoczynający się już w najbliższą niedzielę wyścig Tour de Pologne. Liderem ekipy jest oczywiście Marek Rutkiewicz, a wspierać go będzie siódemka aktualnie najmocniejszych kolarzy w zespole Piotra Kosmali.

W składzie Action Uniqa na TdP znaleźli się:

  • Marek Rutkiewicz
  • Bartosz Huzarski
  • Denis Kostiuk
  • Łukasz Bodnar
  • Bogdan Bondariew
  • Krzysztof Miara
  • Robert Radosz
  • Błażej Janiaczyk.

Oznacza to, że w wyścigu nie wystartuje będący kompletnie bez formy Ondrej Sosenka.

Ekipa Piotra Kosmali już po raz trzynasty wystartuje w wyścigu Tour de Pologne. Jest także jedynym polskim zespołem startującym w tegorocznej odsłonie wyścigu. Przed rokiem kolarzom polskiej grupy udało się zdobyć czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej (Marek Rutkiewicz) oraz koszulki najlepszego górala (Bartosz Huzarski) i najbardziej aktywnego zawodnika (Marcin Osiński).

Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. W tym sezonie więc kibice, sponsorzy, a także sami zawodnicy i dyrektorzy ekipy liczą na więcej. Spoczywa na nas duża odpowiedzialność, ale postaramy się nie zawieść. Chcemy walczyć w klasyfikacji generalnej, marzeniem byłoby znaleźć się w pierwszej trójce, i wygrać jeden z etapów - twierdzi Piotr Kosmala.

Oto jak szef Action Uniqa charakteryzuje swój zespół: Mamy wyrównany skład, a naszymi lidera są: Marek Rutkiewicz, który już pięciokrotnie kończył Tour de Pologne w pierwszej dziesiątce, i Bartosz Huzarski, dwukrotnie najlepszy w klasyfikacji górskiej. Silnym punktem z pewnością będzie Łukasz Bodnar i tylko szkoda, że nie ma w wyścigu indywidualnej jazdy na czas, w której to konkurencji jest mistrzem Polski. Skład uzupełniają: Błażej Janiaczyk, Robert Radosz, Krzysztof Miara oraz dwaj Ukraińcy: Denis Kostiuk i Bogdan Bondariew.

Nie będę ukrywał, że na dobry początek chcielibyśmy dobrze spisać się na pierwszym etapie, czyli drużynowej jeździe na czas. Trzeba zaryzykować i najlepiej wygrać. Dystans jest krótki, zaledwie trzy kilometry, mnóstwo zakrętów, wiec pojedziemy na zwykłych rowerach - zdradza Kosmala.

Zawodnicy grupy Kosmali już dwukrotnie wygrywali Tour de Pologne: w 1998 roku Tomasz Brożyna i w 2003 - Cezary Zamana. Obaj jeszcze w zeszłym roku jeździli w tej grupie, ale wraz z końcem sezonu zakończyli kariery.

Źródła[edytuj | edytuj kod]