Szablon:Nowe2

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Bieżące wiadomości[edytuj]

Odśwież, by zobaczyć najnowsze wiadomości.

Polska

Polska[edytuj]

  • 27 paż 2007: Minister Obrony Narodowej Aleksander Szczygło oświadczył, że przyspieszenie ceremonii pośmiertnego awansowania zamordowanych w Katyniu oficerów, nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą. Ceremonia ta rozpocznie się w piątek. Pól roku przed rocznicą katyńskiej tragedii.
Mapa świata

Świat[edytuj]

Wraz z jutrzejszym dniem zmagania na Mistrzostwach Świata rozpoczyna elita mężczyzn. Zawodnicy jutro zmierzą się na trasie liczącej 45 km, która podzielona jest na dwie rundy. Polaków podczas jutrzejszej czasówki reprezentować będą bracia Bodnarowie - Łukasz oraz Maciej.
Crystal Clear app wp.png

Polityka[edytuj]

"PSL nie będzie brać udziału w wojnie na spoty reklamowe - powiedział w "Sygnałach Dnia" wicemarszałek Jarosław Kalinowski. "Partia nie uczestniczyła w targach o znane nazwiska na listach wyborczych, a jej strategia wyborcza ma być stonowana i spokojna" - podkreślił Kalinowski.
P sport.png

Sport[edytuj]

28 września rozpoczęła się najwyższa liga siatkówki mężczyzn w Polsce - Polska Liga Siatkówki. W inauguracyjnym spotkaniu, które rozpoczęło się o godzinie 18:30 zmierzyły się drużyny Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa oraz Jadar Radom Sport.
Crystal128-tv.svg

Kultura i rozrywka[edytuj]

Można już ściągnąć materiały z prezentacji “Linux w zastosowaniach audio”, która odbyła się podczas trwających właśnie targów muzycznych Music Media 3 w Krakowie. Skrypt opisujący — krok po kroku — ćwiczenia wykonane podczas warsztatów znajduje się tutaj. Jest również dostępne archiwum zawierające pliki demonstracyjne użyte w trakcie prezentacji.
P economy.png

Gospodarka[edytuj]

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Polsat Cyfrowy zaoferuje swoje akcje na przełomie listopada i grudnia, a do debiutu dojdzie przed Bożym Narodzeniem. Oferta obejmie wyłącznie istniejące akcje spółki - poinformowało anonimowe źródło agencji.
Nuvola apps bookcase.png

Nauka[edytuj]

Teleskop Pan-STARRS-1 (PS1), stojący na szczycie wulkanu Haleakala, na hawajskiej wyspie Maui, został wyposażony w największy na świecie i najbardziej zaawansowany aparat cyfrowy.