2007-09-27: MŚ w kolarstwie szosowym: zapowiedź czasówki elity mężczyzn

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 27 września 2007
Trasa jutrzejszego etapu
Trasa jutrzejszego etapu

27 września zmagania na Mistrzostwach Świata rozpoczyna elita mężczyzn. Zawodnicy zmierzą się na trasie liczącej 45 km, która podzielona jest na dwie rundy. Polaków podczas jutrzejszej czasówki reprezentować będą bracia Bodnarowie - Łukasz oraz Maciej.

Głównym faworytem czasówki jest obrońca złotego medalu sprzed roku Fabian Cancellara. W tym roku kolarz zaprezentował dobrą formę podczas Tour de France, gdzie zwyciężył na 8 kilometrowym prologu oraz po długim finiszu podczas czwartego etapu. Zawodnik jest także mistrzem Szwajcarii w tej specjalności.

Głównymi faworytami oprócz obrońcy tytułu są: Amerykanin David Zabriskie oraz Hiszpan Jose Ivan Gutierrez. Pierwszy z nich w tym roku nie prezentuje dobrej formy, jednak srebro sprzed roku zobowiązuje. Natomiast zawodnik Caisse d'Epargne jest trzykrotnym mistrzem swojego kraju na czas oraz srebrnym medalistą z 2005 roku. Pamiętać należy o weteranie światowego kolarstwa, który może wmieszać się w walkę o medale. Bert Grabsch, bo o nim mowa, reprezentował dobrą formę podczas niedawno zakończonej Vuelty, gdzie zwyciężył na 49 kilometrowej czasówce. Nie zapominamy również o zwycięzcy z 2003 roku Davidzie Millarze. Brytyjczyk został jednak niedługo po tym sukcesie zdyskwalifikowany i tytuł mu odebrano.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]