Portal:Prawo i przestępczość

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.

Społeczeństwo

Szkolne statuty niezgodne z prawem

15 października

14 października 2022 roku w serwisie siecobywatelska.pl ukazała się rozmowa z Anną Dęboń, uczestniczką tegorocznej edycji Szkoły Inicjatyw Strażniczych*. Ania jest dąbrowianką, aktywistką edukacyjną, prezeską dąbrowskiego Stowarzyszenia dO!PAmina Lab, pedagożką, arteterapeutką, przedsiebiorczynią animującą ogrody szkolne, entuzjastką empatycznej edukacji i mamą dwóch nastolatek, której priorytetem jest dobro (nie tylko swoich) dzieci. Od kilku lat angażuje się w działania na rzecz praworządności w szkołach i powszechnego uznania podmiotowości i praw dzieci w środowisku szkolnym, reprezentując aktywistyczny ruch na rzecz edukacyjnej zmiany, którego głos staje się coraz bardziej słyszalny w różnych miejscach w Polsce.


Prawo i przestępczość

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO oraz CHARLIE-CRP – do 30 listopada 2022r.

31 sierpnia

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa 31 sierpnia 2022 roku poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 30 listopada 2022 roku, do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO. Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju.


Prawo i przestępczość

Ponad 200 tysięcy zł zebrano na pozew przeciw odpowiedzialnym za podręcznik do HiT

15 sierpnia

Trwa zbiórka na pozew przeciw odpowiedzialnym za podręcznik do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Autor zbiórki sprzeciwia się stygmatyzowaniu dzieci z in vitro.


Prawo i przestępczość

Cztery osoby zginęły w eksplozjach w Laurel

11 sierpnia

4 sierpnia 2022 roku w Laurel w Nebrasce w Stanach Zjednoczonych 4 osoby zginęły w dwóch eksplozjach.