Przejdź do zawartości

2005-06-03: Polska premiera GTA: San Andreas przesunięta

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 3 czerwca 2005

Polski dystrybutor gry Grand Theft Auto: San Andreas, firma Cenega Poland, oznajmił, że decyzją producenta Rockstar Games polska premiera zostanie opóźniona.

Zamiast obiecanej wcześniej zwykłej wersji gry (za sto dwadzieścia dziewięć złotych), na cały rynek europejski trafi specjalna wersja kolekcjonerska. Jej koszt wynosi w przybliżeniu siedemdziesiąt dolarów (259,90 zł). Tańsza wersja zaś będzie dostępna nie, jak wcześniej zapowiedziano 10 czerwca, lecz w środku lipca.

Jak by tego było mało, na polski rynek trafią zaledwie trzy tysiące kopii gry. Jest to o tyle dziwne, iż przedpremierowych zamówień było znacznie więcej. Niektóre ze sklepów internetowych w związku z zalewem zamówień były zmuszone zawiesić ofertę przedsprzedaży. Świadczy to o popularności gry wydanej wcześniej na playstation 2.

Mateusz, jeden z fanów gry, nazwał tę sytuację podsyceniem fanów datą 10 czerwca. Stwierdził, że jest to typowa gra marketingowa służąca wydawcom, szkodząca zaś wszystkim, którzy czekali na grę. Inni fani, w ramach protestu zapowiedzieli wycowanie się z kupna oryginalnej wersji gry i ściągnięcie w jej miejsce pirackiej kopii.

Wersja kolekcjonerska będzie dostępna w języku angielskim. Zawierać będzie płytę DVD wraz z grą oraz specjalny, osiemdziesięciostronicowy przewodnik po świecie gry.

Światowa premiera gry jest przewidziana na 7 czerwca bieżącego roku. Równocześnie z wersją na pecety, możliwość gry będą mieli posiadacze xboksów.

Źródło[edytuj | edytuj kod]