Przejdź do zawartości

2021-04-08: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę szuka miejsc na murale

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 9 kwietnia 2021

Na początku kwietnia 2021 roku Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła poszukiwania miejsc na murale społeczne w związku z 30-leciem działalności.

Murale planowane są w Stargardzie Gdańskim, Gdańsku i Warszawie, gdzie znajdują się Centra Pomocy Dzieciom - specjalistyczne placówki przeznaczone do udzielania bezpłatnej pomocy krzywdzonym dzieciom. W pierwszym z miast trwają już rozmowy z jedną z lokalnych spółdzielni mieszkaniowych. Jeszcze w marcu wysłane zostały zapytania do Zakładów Gospodarowania Nieruchomościami w kilku dzielnicach Warszawy. Śródmieście zadeklarowało brak odpowiednich powierzchni.

Monika Kamińska koordynująca ten projekt z ramienia Fundacji informuje, że murale mają mieć pozytywny wydźwięk, będą miały za zadanie promować dawanie dzieciom siły i pokazywać wartość bezpośredniego, bliskiego kontaktu rodziców z dziećmi, zgodnie z celami Fundacji. Murale obok głębokiego społecznego przekazu, mają też mieć niebanalny charakter i wartość artystyczną.

W planach jest, aby sztuka miejska powstała na co najmniej 150 m2 jednak rozważane będą również mniejsze powierzchnie - bardzo istotna jest dobra lokalizacja. Przedstawicielka Fundacji ma nadzieję, że uda się pozyskać miejsce pro bono.

Fundacja poza propozycjami miejsc otwarta jest również na kontakt z artystami oraz ewentualnymi sponsorami materiałów.

Osoby zainteresowane współpracą w tym zakresie prosimy o kontakt z Moniką Kamińską: monika.kaminska@fdds.pl, tel. 609 007 178.


Źródła

[edytuj | edytuj kod]


Linki zewnętrzne

[edytuj | edytuj kod]