Przejdź do zawartości

2010-01-23: Autorem opinii z zakresu medycyny sądowej dotyczących Olewnika, Franiewskiego i strażnika, który popełnił samobójstwo, jest ten sam lekarz

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 23 stycznia 2010

Jak ujawniło Radio Zet, patolog identyfikujący ciało Krzysztofa Olewnika, mimo iż popełnił dużo błędów, przeprowadził jeszcze dwie sekcje zwłok związane ze sprawą.

Była to sekcja zwłok Wojciecha Franiewskiego – przywódcy bandy porywaczy Krzysztofa Olewnika – oraz autopsja strażnika, który pilnował Franiewskiego w dniu jego śmierci. Franiewski powiesił się w celi olsztyńskiego aresztu w czerwcu 2007 roku, a strażnik popełnił samobójstwo w lipcu ubiegłego roku.

Gdańska prokuratura bada czy był to przypadek czy nie. Błędy patologa dotyczące identyfikacji zwłok stawiają pod dużym znakiem zapytania jego pozostałe opinie w tej sprawie.

O nieprawidłowościach w tej sprawie donosi również „Rzeczpospolita”.

”Rzeczywiście, autorem opinii z zakresu medycyny sądowej dotyczących Krzysztofa Olewnika, Wojciecha Franiewskiego i strażnika, który popełnił samobójstwo, jest ten sam lekarz sądowy. Ale na obecnym etapie wyciąganie z tego jakichkolwiek wniosków jest nieuprawnione” – zaznaczył w rozmowie z „Rzeczpospolitą” adwokat rodziny Olewników, mecenas Ireneusz Wilk.

Wątpliwości prokuratury wzbudziło badanie DNA Olewnika oraz opinie przedstawione przez patologa dr. Zygmunta Antoniego G. po przeprowadzeniu sekcji zwłok

Źródła

[edytuj | edytuj kod]