Przejdź do zawartości

Donald Tusk, ze stwierdzonym zapaleniem płuc, ogranicza swoją aktywność publiczną

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 25 kwietnia 2024
Donald Tusk

25 kwietnia 2024 roku u premiera Donalda Tuska stwierdzono zapalenie płuc. O sytuacji poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, które przekazało, że „po zakończeniu kuracji Donald Tusk powróci do swoich obowiązków”.

Premier był dzisiaj obecny w Sejmie podczas informacji ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Jednak po tym CIR przekazał, że:

W najbliższych dniach Premier Donald Tusk ograniczy aktywność publiczną. Jest to związane ze stwierdzonym zapaleniem płuc, w związku z czym konieczne jest podjęcie leczenia. Po zakończeniu kuracji Donald Tusk powróci do swoich obowiązków.

Niedługo po tym Donald Tusk napisał:

Po krótkiej (mam nadzieję) przerwie wymuszonej chorobą ruszamy ostro do roboty. 7 maja Europejski Kongres Gospodarczy, gdzie razem z Ursulą von der Leyen przedstawimy plan dla Europy, 10 maja rekonstrukcja rządu, a jeszcze dziś ogłoszenie planu pomocy dla rolników.

Po kilku godzinach premier dodał kolejny wpis:

Dzięki za życzenia zdrowia. Wszystkich zmartwionych pragnę uspokoić, a uradowanych rozczarować: zapalenie płuc to nie wyrok. Jestem pod opieką świetnych lekarzy, którzy zapewniają, że w przyszłym tygodniu będę gotowy do codziennych zajęć i wyzwań.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]