2007-09-21: Premier: będą podwyżki dla policjantów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 21 września 2007
Prawo i przestępczość
N icon law and crime.png
2007 06 24 strajk pielegniarek 25.JPG

"Od listopada policjanci mają dostać o 80 złotych, a od stycznia aż o 400 złotych więcej" - powiedział Jarosław Kaczyński podczas wizyty w szkole policyjnej w Słupsku.

Rozporządzenie w tej sprawie podpisał szef MSWiA Władysław Stasiak. Na płace zostanie przeznaczonych część pieniędzy z modernizacji policji.

"Państwo musi być silniejsze, żeby było lepsze. Nie ma sprawnego, dobrego państwa bez sprawnie funkcjonującej i dostatecznie, jak na potrzeby państwa, silnej policji. Siłą państwa jest też to, co jest w aparacie państwowym ostatnią barykadą - formacje ministerstwa spraw wewnętrznych na czele z policją państwową. Naszym celem jest doprowadzenie do takiego stanu, w którym policja polska będzie na miarę naszych państwowych i społecznych potrzeb. To na pewno nie ostatni program dla policji, to na pewno nie ostatnie podwyżki pensji, bo mitem jest twierdzenie, że można zbudować silne państwo za darmo" - powiedział premier.

Władysław Stasiak stwierdził, że wzrost wynagrodzeń nastąpił dzięki ustawie modernizacyjnej biorącej pod uwagę wszystkie służby podległe MSWiA. W związku z tym w ciągu 3 lat służby mundurowe otrzymają dodatkowo ok. 6,3 mld zł. Policja z tego dostanie ok. 4,5 mld. zł.

Źródła[edytuj]