2006-10-28: Faszystowska muzyka trafiła do Polski

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 28 października 2006

Podczas kontroli przesyłek w jednej z wrocławskich firm kurierskich znaleziono paczkę z 300 płytami niemieckiej, neofaszystowskiej kapeli Hassgesang. Celnikom udało się ustalić, że płyty zostały przysłane do Polski przez amerykańską wytwórnię Final Stand Records.

Już na okładkach widać temat piosenek. Na wielu znajduje się wizerunek Adolfa Hitlera. Natomiast płyty zdobią zdjęcia obozu koncentracyjnego. Szokujące są również teksty piosenek, np. Za aryjską rasę oddamy życie, nasz naród będzie wolny, jak zginie ostatni Żyd. Tytuł jednego z albumów brzmi Marsze i piosenki wojenne europejskiego ruchu nazistowskiego i ochotników z SS.

Płyty trafiły do firmy od skrytki pocztowej pewnego mieszkańca Opola. Mężczyzna przepakował płyty do innych pudełek i chciał je wysłać do Niemiec. Za propagowanie treści faszystowskich grozi mu teraz do dwóch lat w więzieniu.

Do Polski trafia sporo płyt tego typu, ale nie można mówić o stałej trasie przemytniczej, twierdzi Paweł Biedziak z Komendy Głównej Policji.

Źródła[edytuj | edytuj kod]