Znaleziono ciało Grzegorza Borysa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 8 listopada 2023

6 listopada 2023 roku znaleziono ciało Grzegorza Borysa, za którym wystawiono list gończy za zabójstwo sześciolatka w Gdyni.

20 października 2023 roku około godziny 10 policja otrzymała informację o śmierci sześciolatka. Ciało przy ul. Górniczej w Gdyni znalazła matka, dziecko miały rany cięte szyi. Podejrzanym był ojciec chłopca – 44-letni Grzegorz Borys. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku udostępniła wizerunek oraz dane poszukiwanego, policjanci obstawili drogi, kontrolując samochody.

21 października 2023 roku Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, poinformowała o wynikach sekcji:

Ze wstępnych ustaleń biegłego wynika, że przyczyną śmierci dziecka był wstrząs krwotoczny, współistniejący z niedotlenieniem mózgu, w wyniku masywnego krwotoku z uszkodzonych dużych naczyń krwionośnych w obrębie rozległej rany ciętej szyi

Zabity został także należący do rodziny pies.

Grzegorz Borys[edytuj | edytuj kod]

Grzegorz Borys urodził się 2 maja 1979 roku w Gryfinie. W momencie zabójstwa miał 44 lata. Od 2017 pracował jako starszy marynarz w Komendzie Portu Wojennego Marynarki Wojennej.

Poszukiwania[edytuj | edytuj kod]

Prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu Grzegorzowi Borysowi zarzutu przestępstwa z artykułu 148 paragraf 2 punkt 1 Kodeksu karnego, czyli zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Był on poszukiwany listem gończym na terenie całego kraju, a Interpol wystawił za nim czerwoną notę.

31 października 2023, policja potwierdziła informację, że przy jednym ze zbiorników wodnych w pobliżu Źródła Marii znaleziono porzucony plecak z gotówką, choć niewiadomo, czy należał on do poszukiwanego.

1 listopada 2023 roku doszło do wypadku z udziałem strażaka-nurka, którego wyciągnięto nieprzytomnego z wody. Po przewiezieniu do szpitala zmarł.

6 listopada 2023 roku komisarz Karina Kamińska, rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, poinformowała:

Dziś o godzinie 10.30 saperzy z 43. batalionu z Rozewia ujawnili zwłoki mężczyzny. Na miejscu pracuje prokurator, Żandarmeria Wojskowa oraz policjanci. Zabezpieczane są ślady, wykonywane są oględziny. Decyzją prokuratora ciało zostanie zabezpieczone do badań sekcyjnych

Tego samego dnia Grażyna Wawryniuk, Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, potwierdziła, że znaleziono zwłoki poszukiwanego Grzegorza Borysa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]