Przejdź do zawartości

2006-06-29: Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2006: Mark Cavendish wygrał 3. etap

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 29 czerwca 2006

Mark Cavendish z drużyny Team Sparkasse wygrał trzeci etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z metą w Kielcach. Brytyjczyk wyprzedził na finiszu Krzysztofa Jeżowskiego (KnaufTeam) oraz Mattiego Gavazzi (Amore & Vita - McDonald's). Liderem pozostał Robert Radosz, który przyjechał w peletonie.

Trzeci etap był drugą próbą sił dzisiejszego dnia. Po południu kolarze przemierzyli trasę z Pionków do Kielc. Na 83. kilometrze lotną premię w Starachowicach wygrał David Dudek (Team Sparkasse). Na 115. kilometrze znajdowała się pierwsza premia górska wyścigu (III kategoria), która padła łupem Adama Sznitko (Nobless) - lidera klasyfikacji górskiej.

21-letni Mark Cavendish znany jest w świecie kolarskim głównie ze swoich występów na torze. Zawodnik pochodzący z Manchesteru został Mistrzem Świata w kolarstwie torowym na dystansie 50 km w zeszłym roku w Los Angeles (w parze z Robem Haylesem).

Zespół Team Sparkasse, w którym jeździ Cavendish, jest drużyną z Niemiec i składa się z młodych zawodników. Jeden z nich - David Dude - uciekał dzisiaj przez pewien czas w czterosobowej grupie wraz z Krupą, Sznitko i Freivoltem. Nie zdołała ona samodzielnie dojechać do mety i została złapana przez peleton przed rundami na ulicach Kielc.

W klasyfikacji generalnej nie zaszły większe zmiany. Prowadzi nadal Robert Radosz (DHL-Author), drugi ze stratą 43 sekund jest Marcin Sapa, a trzecią pozycję zajmuje Łukasz Bodnar (Intel) i traci do lidera 46 sekund.

Jutro czwarty etap, który liczy 198 kilometrów. Trasa prowadzi z Tarnobrzegu do Przemyśla. Lotne finisze zostaną rozegrane na 54. kilometrze w Kolbuszowej, 105. kilometrze w Leżajsku i 134. kilometrze w Przeworsku. Na 162. kilometrze trasy znajduje się premia górska III kategorii w Węgierce.

Źródła[edytuj | edytuj kod]