Przejdź do zawartości

2006-06-29: Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2006: Ten Dam wygrał czasówkę w Ożarowie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 29 czerwca 2006

Holender Laurens Ten Dam (Unibet) z czasem 37.53 wygrał indywidualną jazdę na czas rozgrywaną w Ożarowie. Drugie miejsce zajął lider Robert Radosz (DHL-Author) i stracił do zwycięzcy 11 sek. Na trzeciej pozycji uplasował się Vasil Kiryienka (Rietumu Bank) i stracił do Holendra 33 sek. Liderem pozostał Radosz.

Dla 25-letniego Holendra Laurensa Ten Dama jest to pierwsze zwycięstwo etapowe w tym sezonie. Do jego najlepszych rezultatów w 2006 roku możemy zaliczyć wysokie miejsce na poszczególnych etapach wyścigu 4 Jours de Dunkerque, 7. miejsce na Route Adélie de Vitré oraz 8. miejsce na jednym z etapów Tour Méditerranéen.

Co ciekawe, Ten Dam nie jest sklasyfikowany w rankingu pro-cycling w jeździe na czas, a po swoim przejeździe czekał na wyniki 110 zawodników. Pierwotnie na listach startowych wyścigu widniało nazwisko także zawodnika Jeremy'ego Hunta (Unibet), lecz nie stawił się wczoraj na starcie w Łodzi.

Lider Robert Radosz (DHL-Author) jechał jako ostatni i nie zawiódł swoich fanów zgromadzonych na ulicach Ożarowa. Jednak nie może czuć się on bezpiecznie, ponieważ po piętach depcze mu Marcin Sapa (Knauf Team), który na wczorajszym etapie przyjechał w ucieczce razem z Radoszem. Sapa dzisiaj zajął 5. pozycję.

Po południu 3. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. 152,8 odcinek z Pionków do Kielc. Na 83 km umiejscowiono lotny finisz w Starachowicach, natomiast na 115 km znajduje się pierwsza premia górska wyścigu (3 kat.).

Źródła[edytuj | edytuj kod]