Przejdź do zawartości

Tusk komentuje wystąpienia Kaczyńskiego: Putin? Nie, to Jarosław Kaczyński wczoraj do swoich wyborców

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 17 maja 2024
Donald Tusk w 2023
Donald Tusk w 2023

Donald Tusk odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który powiedział podczas spotkania z wyborcami, że „opcja europejska chce zniszczyć religię i zrobić z ludzi zwierzęta”. Tusk skomentował wystepienie Kaczyńskiego: „Putin? Nie, to Jarosław Kaczyński”.

Podczas czwartkowego (16 maja 2024 roku) spotkania przed wyborami europejskimi w Dąbrowie Białostockiej z wyborcami prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział:

Chcą zniszczyć wiarę, chcą z ludzi zrobić zwierzęta, my się tu w Polsce na to nie godzimy. to będzie nam towarzyszyć, póki oni będą rządzić, bo ta opcja europejska jest właśnie taka - zniszczyć religię, zniszczyć to, w co ludzie wierzą, że są czymś więcej niż tylko homo sapiens, że są ludźmi, którzy mają duszę, że są ludźmi, którzy zostali stworzeni na obraz i podobieństwo Boga.

Do przemówienia Kaczyńskiego nawiązał premier Donald Tusk, który napisał:

“Opcja europejska chce zniszczyć religię i zrobić z ludzi zwierzęta! Wolność na Zachodzie się cofa”. Putin? Nie, to Jarosław Kaczyński wczoraj do swoich wyborców na Podlasiu.

Zdejmowanie krzyży w warszawskich urzędach[edytuj | edytuj kod]

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał nowe rozporządzenie, które zakłada, że w miejskich urzedach zakazuje wieszania krzyży. Trzaskowski zapewnił, że nikt w ratuszu nie walczy z katolicyzmem, a wprowadzone zasady mają zapewnić neutralność w miejskich instytucjach.

Źródła[edytuj | edytuj kod]