Rozpoczęła się rejestracja uczestników międzynarodowego zjazdu Creative Commons w Warszawie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 17 sierpnia 2011
Polska
POL location map.svg

Rozpoczęła się rejestracja na międzynarodowy zjazd Creative Commons Global Summit. Zjazd odbędzie się 16-18 września w Warszawie.

LuMaxArt Gold Guys With Creative Commons Symbol.png

Zjazd będzie okazją do spotkania się działaczy Creative Commons ze środowiskami działającym w sferze praw autorskich, wolnej kultury i nowych technologii. Wśród gości zjazdu będą m.in. prof. Lawrence Lessig (Harvard University, USA), Jimmy Wales (twórca Wikipedii), prof. P. Bernt Hugenholtz (Institute for Information Law, Holandia).

Wrześniowe spotkanie w Warszawie to pierwszy zjazd Creative Commons organizowany w tej części Europy. W programie zjazdu oprócz 3-dniowych obrad członków CC z całego świata zaplanowano również wydarzenia publiczne i kulturalne m.in. otwarte wykłady, warsztaty, koncerty i imprezy klubowe.

Dzień przed zjazdem otworzy się również Sharism Makerlab, dwudniowe spotkanie na które zaproszeni są programiści, muzycy, projektanci, lokalni działacze i aktywiści. Podczas tego otwartego wydarzenia uczestnicy będą wspólnie tworzyć projekty (w trzech ścieżkach: audio, wideo oraz tekst), które razem zrealizują i zaprezentują publiczności podczas piątkowej wystawy.

Współorganizatorem zjazdu jest Miasto Stołeczne Warszawa. Szczegółowy program pojawi się na stronie Creative Commons.


Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Ruszyła rejestracja na międzynarodowy zjazd CC w Warszawie! napisanego przez Kamila Śliwowskiego i opublikowanego pierwotnie w Creative Commons Polska (więcej)