Przejdź do zawartości

2011-08-17: Rozpoczęła się rejestracja uczestników międzynarodowego zjazdu Creative Commons w Warszawie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 17 sierpnia 2011

Rozpoczęła się rejestracja na międzynarodowy zjazd Creative Commons Global Summit. Zjazd odbędzie się 16-18 września w Warszawie.

Zjazd będzie okazją do spotkania się działaczy Creative Commons ze środowiskami działającym w sferze praw autorskich, wolnej kultury i nowych technologii. Wśród gości zjazdu będą m.in. prof. Lawrence Lessig (Harvard University, USA), Jimmy Wales (twórca Wikipedii), prof. P. Bernt Hugenholtz (Institute for Information Law, Holandia).

Wrześniowe spotkanie w Warszawie to pierwszy zjazd Creative Commons organizowany w tej części Europy. W programie zjazdu oprócz 3-dniowych obrad członków CC z całego świata zaplanowano również wydarzenia publiczne i kulturalne m.in. otwarte wykłady, warsztaty, koncerty i imprezy klubowe.

Dzień przed zjazdem otworzy się również Sharism Makerlab, dwudniowe spotkanie na które zaproszeni są programiści, muzycy, projektanci, lokalni działacze i aktywiści. Podczas tego otwartego wydarzenia uczestnicy będą wspólnie tworzyć projekty (w trzech ścieżkach: audio, wideo oraz tekst), które razem zrealizują i zaprezentują publiczności podczas piątkowej wystawy.

Współorganizatorem zjazdu jest Miasto Stołeczne Warszawa. Szczegółowy program pojawi się na stronie Creative Commons.


Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Ruszyła rejestracja na międzynarodowy zjazd CC w Warszawie!”, napisanego przez Kamila Śliwowskiego, opublikowanego w serwisie Creative Commons Polska (więcej informacji).