Przejdź do zawartości

Odnaleziono konto e-mail obciążające Christiana Bruecknera w związku ze śmiercią Madeleine McCann

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 18 czerwca 2024
Ośrodek, z którego porwano dziewczynę

Funkcjonariusz Titus Stampa przekazał, że niemiecka policja w Brunszwiku odkryła konto e-mail, które ostatecznie łączy głównego podejrzanego Christiana Bruecknera z zaginięciem Madeleine McCann. Za pomocą poczty podejrzany miałwysyłać e-maile ujawniające, jak zabił dziewczynę. Według The Daily Mirror Stampa stwierdził, że e-maile zawierały treść „związaną z morderstwem”.

Historia sprawy

[edytuj | edytuj kod]

Zaginięcie Madeleine McCann to jedna z najsłynniejszych historii kryminalnych, wokół której powstało wiele teorii. 3 maja 2007 roku ok. 19:30 w portugalskim ośrodku wczasowym Mark Warner rodzice 3-letniej dziewczynki udali się na kolację, zostawiając swoją córkę w pokoju, następnie naprzemiennie ją odwiedzając.

Według relacji rodziców, ok. godz. 22:00 Matka Madeleine zajrzała do pokoju, w którym powinna być córka, jednak zastała tylko puste łóżko oraz otwarte okno. Następnie rodzice wezwali policję.

Nad rozwiązaniem sprawy pracowały przez lata zarówno portugalska, jak i angielska policja. W 2017 roku angielska policja otrzymała anonimową skargę, której źródłem okazała się później Helge Busching. Udała się do Londynu, aby złożyć zeznania, w których ujawniła, że ​​kiedy mieszkała w Portugalii, zaprzyjaźniła się z Bruecknerem i że w swobodnej rozmowie na temat zniknięcia Maddie (jak ją nazywano) podejrzany powiedział że „nie płakała”.

Ponieważ podejrzany był Niemcem w sprawę włączyła się niemiecka policja, jednak dopiero w kwietniu 2020 roku. Potwierdziła ona, że ​​Christian Brückner stał się głównym podejrzanym w sprawie przestępstwa. Odsiadywał wówczas karę pozbawienia wolności i miał już długą kartotekę kryminalną, wyroki skazujące za rozbój, handel narkotykami i gwałt.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]