2008-07-21: Niemcy: Wikipedia na papierze we wrześniu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 21 lipca 2008
Wikimania 2008, Jimmy Wales

Wikipedia, popularna na całym świecie internetowa encyklopedia tworzona przez internautów, od jesieni dostępna będzie nie tylko na ekranie komputerowego monitora ale także na papierze. Stanie się to dzięki współpracy niemieckich wikipedystów oraz wydawnictwa Bertelsmann.

The One-Volume Wikipedia Encyclopedia (Jednotomowa Encyklopedia Wikipedii) ukaże się na rynku we wrześniu tego roku nakładem 20 tys. egzemplarzy. Będzie zawierać 25 tysięcy haseł niemieckojęzycznej wersji encyklopedii. Cena jej będzie wynosiła 19,95 euro.

Projekt pokazano 18 lipca w Aleksandrii podczas konferencji społeczności wikipedystów Wikimania 2008. Zaprezentowane strony zawierały hasła na literę K. Niemieccy Wikipedyści poinformowali również, że autorzy znajdujących się w publikacji artykułów zostaną wymienieni z imienia i nazwiska.

"Myślimy o tym trochę jak o encyklopedycznym roczniku. Mogą one mówić o niemieckim bestsellerze, popularnym programie telewizyjnym czy nowym gadżecie elektronicznym - hasłach, których próżno szukać w tradycyjnej encyklopedii" - powiedziała Beate Varnhorn, redaktor wydawnictwa Bertelsmann. Za wykorzystanie marki w tytule Bertelsmann poniesie koszt 1 euro od książki.

Zobacz też[edytuj]

Źródła[edytuj]