Przejdź do zawartości

Mężczyzna skatowany podczas Dni Sosnowca zmarł w szpitalu.

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 12 czerwca 2024
Arena Sosnowiec Zagłębiowskiego Parku Sportowego, gdzie odbywały się Dni Sosnowca 2024

9 czerwca 2024 roku, ostatniego dnia imprezy Fun Festiwal z okazji Dni Sosnowca, tuż po zakończeniu koncertów, doszło – jak mówią świadkowie – do bójki. Poszkodowany został młody mężczyzna, którego jeszcze na miejscu reanimowano.

Z informacji uzyskanych od naocznych świadków wiemy, że grupa kilku osób zaatakowała mężczyznę. Jak można było usłyszeć w tłumie, poszło o pieniądze za e-papierosa, jednak informacji tych na razie nie potwierdzają służby. Świadkowie, którzy widzieli bójkę, mówili, że 28-latek był kopany po głowie przez grupę mężczyzn. Pobity mężczyzna to mieszkaniec Jastrzębia Zdroju Marcin Mizia — piłkarz z klubu KS Spójnia Landek, pracownik służb mundurowych — funkcjonariusz w więzieniu. Pobicie miało miejsce w środku 30-tysięcznego tłumu podczas dorocznej imprezy organizowanej przez miasto. Fakt w opublikowanym artykule powołując się na narzeczoną ofiary, zauważa, że nikt mu nie pomógł. Narzeczona zmarłego również została pobita.

Gdy ratownicy pojawili się na miejscu, napastnicy rozpierzchli się. Ratownicy podjęli dwukrotnie reanimację. Udało im się przywrócić krążenie krwi i oddech, ale jego stan od początku określano jako ciężki.

Prokuratura Rejonowa w Sosnowcu wszczęła w tej sprawie śledztwo. W sprawie zatrzymano trzy osoby. Wszyscy okazali się być nieletnimi — jak podaje serwis Sport Bielsko.Biala.pl w wieku 16 lat. Wobec nieletnich zastosowano środek tymczasowy. Decyzją Sądu, zostali oni umieszczeni w schronisku dla nieletnich, na okres 3 miesięcy. Sprawę prowadzi IV wydziału Sadu Rejonowego w Sosnowcu.

Jak można przeczytać na profilu klub KS Spójnia Landek, śmierć nastąpiła 12 czerwca o godzinie 1:00 po północy. Podają także, że za zgodą rodziców pracuje aparatura medyczna w celu pobrania organów do przeszczepów dla ratowania życia innych.

Na swoim profilu społecznościowym do sprawy odniósł się prezydent Sosnowca, komentując także zarzuty dotyczące organizacji samej imprezy:

Drodzy Państwo, tak naprawdę nie wiem i nie wiedziałem co napisać. W trakcie weekendu na terenie imprezy i poza nią było grubo ponad setka ochroniarzy, policjantów, strażników miejskich i innych służb. Wszyscy stawali na rzęsach, aby zabezpieczyć teren koncertu, jak i miejsca poza nim.Wiem, że teraz to nie ma znaczenia, bo nie żyje człowiek. Młody, niewinny. Tuż po bestialskim ataku, służby zareagowały ekspresowo, a dzięki monitoringowi, sprawcy zostali ujęci i wierzę, że otrzymają maksymalną możliwą karę. Teraz jednak ma to drugorzędne znaczenie. Jeszcze raz składam szczere kondolencje

Źródła

[edytuj | edytuj kod]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości