Katastrofa samolotu koło Częstochowy. 11 osób nie żyje

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polska
POL location map.svg
niedziela, 6 lipca 2014

Jedenaście osób zginęło w sobotniej katastrofie samolotu w Topolowie pod Częstochową. Przeżyła tylko jedna – uratowanego mężczyznę przewieziono do szpitala w Częstochowie.

Dziś po godzinie 16.00 samolot z dwunastoma osobami na pokładzie runął na ziemię niedługo po starcie w Rudnikach. Osoby znajdujące się na jego pokładzie miały skakać ze spadochronem. Według ustaleń TVN24 na pokładzie samolotu Piper Navajo znajdowali się: pilot, jeden z właścicieli firmy, trzech jej klientów, trzech instruktorów i czterech kursantów. Przyczyna incydentu nie jest znana, ale przypuszcza się, że mogło dojść do awarii silnika. Maszyna najprawdopodobniej była przeładowana. Szkoła Omega poinformowała w maju 2014 r.o pierwszych skokach spadochronowych z 10-osobowej maszyny o tej nazwie.
Ocalony mężczyzna ma 40 lat i przebywa w szpitalu, ma urazy m.in. miednicy. Został uratowany przez byłego strażaka, który z pokładu samolotu wyciągnął 3 osoby, dwie z nich już nie żyły. Pozostałe osoby nie miały szans na przeżycie – ich ciała są zwęglone, bo samolot – po uderzeniu o ziemię – zaczął się palić. Trwają oględziny miejsca.


Źródła[edytuj]