Dyskusja wikireporterki:SpiderMum

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikinews![edytuj]

Cieszymy się z wszystkich użytkowników przybywających do nas z Wikipedii. Wikinews jest osobnym projektem i jest zorganizowane trochę inaczej niż Wikipedia. Poświęć chwilę na zaznajomienie się z różnicami między Wikipedią a Wikinews.

Więcej informacji o tym, jak pisać na Wikinews, znajdziesz w Pokoju prasowym. Na stronie Wikinews:Koordynacja jest pokazane to, co aktualnie dzieje się na Wikinews. Dyskusje na żywo prowadzimy na kanale IRC #wikinews-pl.

Jeśli masz aparat cyfrowy, możesz być nam bardzo przydatny - przeczytaj tekst o plikach multimedialnych. Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikinews, poleć nas swoim znajomym, zwłaszcza z Wikipedii - potrzebujemy promocji i rąk do pracy. Omega933 (dyskusja) 16:04, 23 sie 2010 (CEST)

Zmobilizowałaś mnie do zrobienia kategorii: Kategoria:Archiwalne :) W przypadku starszych newsów, gdy się edytuje w nich głównie sekcję z kategoriami, albo dodaje kategorie, lądują one na stronie głównej wśród najnowszych. To stary błąd, którego deweloperzy nie naprawili, mimo, że był zgłaszany kilka lat temu. Dodałem do DPL, czyli DynamicPageList na stronie głównej tę kategorię jako notcategory, czyli artykuły z tą kategorią nie będą się pojawiać wśród innych nowych newsów. Dzięki za mobilizację :) Zaraz na tej stronie pomocy też coś dopiszę. Przykuta (dyskusja) 17:25, 23 sie 2010 (CEST)
Dzięki, dodałem :) Przykuta (dyskusja) 21:43, 23 sie 2010 (CEST)
Hej. Jeżeli chodzi o kategorie: Pomoc:Kategorie, tu trochę inaczej robimy drzewka niż w Wikipedii. Do każdego portalu tematycznego jest dodany rss. Jeżeli więc news trafia do kategorii ogólnej, to jest w portalu ogólnym. Część osób może śledzić newsy poprzez rssy, więc dodajemy równolegle kategorie wąskie i szerokie. Dotyczy to przede wszystkim bieżących newsów, ale starych kategorii też na razie nie ściągamy. Dlatego sobie pozwoliłem przywrócić te ogólne. Dzięki za założenie nowej. Przykuta (dyskusja) 09:12, 29 lis 2011 (CET)