Dyskusja wikireportera:Krzysiu Jarzyna/Archiwum

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Wikinews[edytuj]

Data[edytuj]

Witaj! Mam pytanie po co w nazwie artykułu umieszczasz datę? - BartekBas 21:03, 29 kwi 2006 (UTC)

Odpowiedziałem u mnie. - BartekBas 07:01, 30 kwi 2006 (UTC)

Ortografia[edytuj]

Dzięki za duży wkład na Wikinews i utrzymywanie serwisu na chodzie. Mam jednak prośbę: masz kłopoty z ortografią i w twoich newsach jest sporo błędów. Proponuję, żebyś tekst wiadomości (z podglądu, nie pola edycyjnego) przeklejał po prostu do edytora tekstu obsługującego sprawdzanie pisowni (Microsoft Word, darmowy OpenOffice.org Word lub AbiWord). --Derbeth talk 20:39, 2 maj 2006 (UTC)

O nie! Nie zgadzam się na propagowanie MS Worda na Wikipedii ;) Szczypek 09:18, 26 cze 2006 (UTC)

NPOV[edytuj]

Popracuj trochę także nad Neutralnym Punktem Widzenia. Zdanie w stylu: Niespodziewanie Polacy przegrywają z Litwinami 0:1 do przerwy. nie jest za bardzo utrzymane w neutralnym, reporterskim stylu. Również zdanie: Gra naszej reprezentacji jest bardzo chaotyczna, strzałów mało, a jak są to "Panu Bogu w okno". nie jest bezstronnym opisem wydarzeń, jest jedynie twoim odbiorem. Nie mam konto na Wikinews posiadam jedynie konto na Wikipedii. Pozdrawiam, Roman Tworkowski.

Dla mnie akurat to "niespodziewanie" jest w porządku. Ale generalnie, tak, staraj się na swoje artykuły patrzeć pod kątem NPOV. --Derbeth talk 18:05, 3 maj 2006 (UTC)

Formatowanie[edytuj]

Taki jest domyślny CSS wiki, i IMHO to jest dokładnie tyle przerwy ile trzeba. Ale jeśli uważasz że to nie jest czytelne, to powinno sie raczej naprawiać style, a nie robić formatowanie metodą łopatologiczną i dodawać puste linie. mathricktalk 20:49, 5 maj 2006 (UTC)

Grafiki z Giro[edytuj]

Jest problem z grafikami, które załadowałeś na Commons. Otóż nie są one własnością pro-cycling - są to pewnie jakieś materiały dla prasy czy coś takiego. W każdym razie, nie mogą być na Commons, bo ich właściciel - pewnie organizator wyścigu - nie wyraził na to zgody.

Najwyżej, jeśli znajdziesz gdzieś, że to faktycznie są materiały dla prasy, można te grafiki załadować na Wikinews (my możemy korzystać z materiałow dla prasy ale Commons nie). --Derbeth talk 20:07, 13 maj 2006 (UTC)

Portal:Sport[edytuj]

To interwiki hiszpańskie nie działa. --Derbeth talk 19:51, 14 maj 2006 (UTC)

Gorące podziękowanie[edytuj]

WikiThanks.png WikiThanks.png WikiThanks.png - gorące podziękowania za stworzenie serii szablonów z flagami państw występujących na Mundialu. Myślałem nad zrobieniem tego jutro, kiedy miałbym więcej czasu, ale mnie wyprzedziłeś. Roman dyskusja 20:13, 1 cze 2006 (UTC)

Ja również dziękuję, ale za powitanie ;) Szczypek 09:27, 26 cze 2006 (UTC)

Mundial 2006[edytuj]

Siemka Krzysiu. Trochę się spóźniłem, ale lepiej późno niż wcale. Rozumiem, że będziesz opisywać mundial. Przy opisywaniu wyników meczy z mistrzostw proponuję codziennie robić artykuł Wyniki spotkań z dnia x-ego czerwca 2006. Jeżeli masz może jakąś lepszą propozycję, to napisz. Roman dyskusja 15:58, 9 cze 2006 (UTC)

Po namyśle doszedłem do wniosku, że przy kilku meczach dziennie nie ma to sensu. Roman dyskusja 16:22, 9 cze 2006 (UTC)

Tenis[edytuj]

Cześć. Mam do Ciebie małe pytanie: napisałeś na swojej stronie użytkownika, że interesujesz się tenisem. Miałeś na myśli tenis ziemny czy tenis stołowy? ;) Pozdrawiam, 83.23.56.221 17:35, 13 cze 2006 (UTC)

Tenis stołowy to dla mnie ping-pong, ale też się interesuję, choć mniej... Krzysiu Jarzyna 12:01, 14 cze 2006 (UTC)

Re: Dane kontaktowe[edytuj]

Oczywiście nie mam nic przeciwko. --BartekBas 16:33, 27 cze 2006 (UTC)

Re:Mundial[edytuj]

 1. Idę spać.
 2. Marshau na pewno późno w nocy to uzupełni, było tak już kilka razy.

Roman 92 dyskusja 20:01, 27 cze 2006 (UTC)

Projekt strony głównej[edytuj]

Kolorki zrobiłem, mam nadzieję, że są lepsze. A wyrównanie tabelek... nie wiem. W portalu Giro jest to chyba class="MainPageBG", a coś takiego chyba nie działa na Wikii. Roman 92 dyskusja 19:02, 10 lip 2006 (UTC)
P.S. Kiedy wikia rusza? Roman 92 dyskusja 19:03, 10 lip 2006 (UTC)Wikipedia[edytuj]

Witaj w polskiej Wikipedii![edytuj]

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Polish Wikipedia-portal link screenshot.jpg

Na dobry początek kilka linków:

W wolnej chwili zapoznaj się też z zasadą neutralnego punktu widzenia oraz najczęstszymi nieporozumieniami, które mogą się nam zdarzyć.

Chcesz się pobawić z Wiki bez strachu, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny - kliknij: Wikipedysta:Krzysiu_Jarzyna/Archiwum/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj - zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Tobie odpowie.

Jeżeli masz pytanie - możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj aby dodać nowe pytanie.
Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony! Witamy w gronie redaktorów Wikipedii. Pozdrawiam,


w:Wikipedysta:84.70.160.215[edytuj]

Może następnym razem sprawdź najpierw edycje IPka, zanim zaprosisz go do współtworzenia Wikipedii... Pozdrawiam -->ManNapisz 23:26, 18 mar 2006 (CET)

dobra sorki --Krzysiu Jarzyna 11:55, 19 mar 2006 (CET)

Panie Wikipedysto[edytuj]

"szczególnie" przez "ó". Pozdrawiam :)

Toolserveraccount[edytuj]

Hello Krzysiu (I hope, this is your first name ;)), please describe more precisely, what you would like to do on the toolserver at meta:toolserver. Thanks. --DaB.

Zaproszenie[edytuj]

w:Wikipedia:Atlas Wikipedystów/Pyrlandia/maj 2006

Pozdrawiam Radomil dyskusja 12:11, 5 maja 2006 (CEST)

w:Murowana Goślina[edytuj]

Nikt nie będzie szukał miasta w:Murowana Goślina wpisując w:Gmina Murowana Goślina. Tak samo nie zrobimy w artykule Theodore Kaczynski {{disambigR|amerykańskiego terrorysty|[[Lech Kaczyński]], jeśli szukasz informacji o prezydencie}}. Shaqspeare 19:16, 5 maja 2006 (CEST)

Wikinews[edytuj]

Tak, zauważyłem, że trochę za mało osób interesuje się Wikinews. Postaram się w najbliższym czasie zainteresować się nim. Poczytam, pouczę się i wezmę się za robotę. ArturM 16:01, 27 maja 2006 (CEST)

Wikinews[edytuj]

Ok. Myślę, że zacznę robotę od 9 czerwca czyli od MŚ 2006 w Niemczech. ArturM 15:54, 28 maja 2006 (CEST)

Wikinews Giro[edytuj]

No cóż, podsumowanie z Giro zrobi na naszej stronie redaktor Sikora, w przeciągu tygodnia po dzisiejszym etapie powinno byc. No i skoro macie pozwolenie od naczelnego (nie wiedziałem nawet :P) to wykorzystujcie z powodzeniem nasze teksty.

Aha, co do grafik, bo widziałem, że też czerpiecie od nas. Jako źródło podawajcie nie pro-cycling.org, ale stronę z której my braliśmy grafikę. Tak na wszelki wypadek, żeby nie było kłopotów. 1michał 16:12, 28 maja 2006 (CEST)


Znaczy od tego gościa, czyli Cora Vosa? Wiem jak to jest, bo sam załatwiałem :) Zdjęcia możemy wklejac bez niczego, bo źródło jest w tle zdjęcia. I tyle. Ale np. profile etapów Giro mamy albo ze strony Giro (stąd raczej bez problemu możesz brac) albo z salite.ch, stamtąd to już gorzej, bo my bierzemy bez pytania, więc na wiki lepiej nie dawac :)

Co do WikiNews, to pomoge poprzez pisanie o kolarstwie na pc-org, Krzysiek też mi powiedział, że z Tobą rozmawiał, więc pomogę z tej strony :) 1michał 22:33, 28 maja 2006 (CEST)


Wiesz, na wszelki wypadek upewnij się u Krzyśka, ale sądze, że jednak trzeba spytac. Chyba, że jest tak, że używacie często fotek różnych serwisów bez pytania, jedynie za podawaniem źródła i zastrzeganiem im praw. Wtedy i od Cora można brac. 1michał 15:06, 29 maja 2006 (CEST)

Wszy[edytuj]

Jeżeli jestes pewny ze TVN wykorzystał nasze fotki bez podania zródła zgłoś tą kwestię Stowarzyszeniu Wikimedia Polska =[2] niech [skrytykują] pismaków za naruszanie praw autorskich. Pozdrawiam Mieciu K 20:32, 30 cze 2006 (CEST)

zaproszenie[edytuj]

Zapraszam do ponownego skorzystania z prawa głosu w sprawie losu Pokemonów. Pozdrawiam. Cień napisz 15:27, 26 lip 2006 (CEST)Wikibooks[edytuj]

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony


Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRCa: [3] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź Portal wikipedystów! --Piotr K. 07:17, 11 mar 2006 (UTC)

Czasy[edytuj]

b:Angielski:Czasy[edytuj]

 • Czy stronę b:Angielski:Czasy tworzysz jako nowy podręcznik, czy może jako rozdział książki b:Angielski? --Piotr K. 19:20, 11 mar 2006 (UTC)

 • Stwierdziłem, że jest to tak obszerny materiał, że warto stworzyć osobną książkę, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje / sugestie. --Krzysiu Jarzyna 20:33, 11 mar 2006 (UTC)
 • Nazwa b:Angielski:Czasy wskazuje raczej, że jest to rozdział (podstrona) książki b:Angielski i raczej ten podręcznik stronę tę zarezerwował dla siebie (zobacz do spisu treści). Jeśli chcesz tworzyć osobną książkę, proponuję ją nazwać np. b:Czasy w języku angielskim albo b:Angielski. Czasy, wtedy nazwa książki nie prowadzi do nieporozumień. --Piotr K. 13:06, 12 mar 2006 (UTC)
 • Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie zachęcam cię do tworzenia z tego modułu nowego podręcznika, lecz wręcz przeciwnie wolałbym aby był on kontynuacją podręcznika b:Angielski, jednak to ty piszesz a nie ja. Tylko patrząc na układ modułu b:Angielski:Czasy odniosłem wrażenie, że chcesz tworzyć osobny podręcznik, a nie rozdział. Świadczy o tym głównie wstawienie przez ciebie szablonu {{KandydatNPM}} (rozdziały pewnej książki nie mogą liczyć na nominację), a także dodanie wersji do druku i licencji podręcznika. --Piotr K. 16:15, 12 mar 2006 (UTC)
 • Aha i nie przejmuj się tę sprawą nie wiadomo jak. Nie jest aż jak pilna (to tylko nazwa, nie łamiemy praw autorskich i tym podobnych rzeczy:). --Piotr K. 16:21, 12 mar 2006 (UTC)
 • Dobra zrobimy jakieś głosowanko, czy coś, bo sam już nie wiem :) --Krzysiu Jarzyna 16:26, 12 mar 2006 (UTC)
 • To już rozumię o co tobie chodzi, chcesz utworzyć pewien dział w książce b:Angielski, jestem za (w takim wypadku nazwy nie trzeba zmieniać). Tylko raczej powinno się usunąć {{KandydatNPM}}, ponieważ podręcznik do angielskiego istnieje już od pewnego czasu. --Piotr K. 18:05, 12 mar 2006 (UTC)
 • Podobno istnieje bot (Tsca.bot), który potrafi zmieniać nazewnictwo podręczników (zobacz b:Wikibooks:Tablica ogłoszeń, 13 stycznia 2006). Jak się nie mylę, aby z niego skorzystać należy porozmawiać z wikipedystą Tsca. --Piotr K. 13:34, 12 mar 2006 (UTC)
 • Pracuje nad tą sprawą --Krzysiu Jarzyna 16:03, 12 mar 2006 (UTC)

Tabelki[edytuj]

 • Możesz łatwo uzyskać ładne tabelki zastępując border="1" przez class="wikitable". --Derbeth talk 13:26, 12 mar 2006 (UTC)
 • Dzięki za radę, zapamiętam :) --Krzysiu Jarzyna 13:29, 12 mar 2006 (UTC)

Angielski[edytuj]

Fajnie, że tworzysz podręcznik do angielskiego. Mam jednak kilka zastrzeżeń. To że się dopiero uczysz tego języka to widać, ale nie musisz od razu się dzielić informacją na stronach podręcznika, że nie pamiętasz/znasz jakiejś konstrukcji, informacji gramatycznych czy innych. Po prostu zostaw to miejsce i powróć jak już przypomnisz sobie czy dowiesz się. Niech nie straszy naszych czytelników informacja I tu sorki za błędy w informacji mam nadzieję, że jak najszybciej to ktoś poprawi! czy Ale jak pamiętam to oznaczało coś jeszcze, tylko kompletnie wypadło mi z głowy co :-). Zresztą uśmieszki w podręcznikach to trochę chybiona sprawa. Następną kwestią, którą chciałbym poruszyć to ortografia. Jeżeli masz dysortografię czy też nie bardzo znasz pisownię niektórych słów to proszę sprawdź pisownię np. w b:OpenOffice.org czy też innym konkurencyjnym programie. Twórz każdą stronę/moduł podręcznika jakbyś miał nadzieję, że ktoś będzie chciał go przeczytać i nie zrazi się niekompetencją autora. Drobne błędy, literówki, problemy z interpunkcją pojawiać się będą nawet najlepszym autorom, zresztą nawet i po korekcie można wyłapać jakieś nowe błędy - tym się nie stresuj. Po prostu przed zapisaniem zmiany sprawdź tekst i oceń czy rzeczywiście nadaje się do publikacji. Czasami warto też pisać najpierw w swoim brudnopisie, a torzyć nową stronę podręcznika po osiągnięciu pewnej "dojrzałości" rozdziału. Oczywiście niech ta życzliwa (mam nadzieję, że tak to odebrałeś) krytyka nie odbierze Ci zapału do dalszej pracy :-) Pozdrawiam, Warszk  16:37, 31 mar 2006 (UTC)

Jeszcze jedno. Zamiast znaku ` stosuj ' (np. nie "won`t" ale "won't"). Warszk  16:46, 31 mar 2006 (UTC)
Nie ma sprawy, w przyszłości po prostu wstawiaj na stronę szablon {{ek}}, ktoś z adminów się tym wtedy zajmie (strona pokaże się na liście artykułów do usunięcia). --Derbeth talk 18:40, 3 kwi 2006 (UTC)

Wywiad[edytuj]

Ech, nie lepiej byłoby spytać się kogoś z rodziny? ;-) Ja w liceum naprawdę nienawidziłem polskiego i bardzo się cieszę, że na równie wymyślne pytania polonistów nie muszę odpowiadać. Naprawdę, nie jestem najlepszą osobą do tego, a robienie wywiadów przez maile jest trochę... hmm, śmieszne. --Derbeth talk 17:03, 7 kwi 2006 (UTC)


Wikiquote[edytuj]

Cześć, Krzysiu cofnęłam Twoją edycję w Kobieta, dlaczego wstawiłeś szablon wulg.? Jak nie dostrzegłam, to przywróć. pozdr. Jadwigadyskusja 01:22, 11 lip 2006 (UTC)

en.wikiN[edytuj]

Welcome[edytuj]

Krzysiu Jarzyna/Archiwum, welcome to Wikinews! Thank you for your contributions; I hope you like the place and decide to stay. Here are a few good links for newcomers:

Our key policies - if you read anything, read these!

Here a few pointers to help you get to know Wikinews:

There are always things to do on Wikinews:

By the way, you can sign your name on Talk pages using four tildes (~~~~), which produces your name and the current date. If you have any questions, you can ask them at the water cooler or to anyone on the Welcommittee, or ask me on my Talk page. Again, welcome!

Doldrums 15:44, 28 June 2006 (UTC)

es.wikiN[edytuj]

Szablon:Bienvenido usuario

Un saludo. Welcome to Wikinoticias. Greetings from Colombia! --Julián Ortega Martínez 20px| Silvia, je t'aime - escríbeme un mensaje acá 16:05 28 jun 2006 (UTC)

it.wikiN[edytuj]

Szablon:Benvenuto