Dyskusja wikireportera:Indu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikinews![edytuj]

Cieszymy się z wszystkich użytkowników przybywających do nas z Wikipedii. Wikinews jest osobnym projektem i jest zorganizowane trochę inaczej niż Wikipedia. Poświęć chwilę na zaznajomienie się z różnicami między Wikipedią a Wikinews.

Więcej informacji o tym, jak pisać na Wikinews, znajdziesz w Pokoju prasowym. Na stronie Wikinews:Koordynacja jest pokazane to, co aktualnie dzieje się na Wikinews. Dyskusje na żywo prowadzimy na kanale IRC #wikinews-pl.

Jeśli masz aparat cyfrowy, możesz być nam bardzo przydatny - przeczytaj tekst o plikach multimedialnych. Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikinews, poleć nas swoim znajomym, zwłaszcza z Wikipedii - potrzebujemy promocji i rąk do pracy. --Ala z talk 09:31, 15 lip 2008 (CEST)

Czy wikinews ?[edytuj]

Prosze o podpowiedz : zastanawiam się , gdzie w projektach, jest miejsce , na strony opisujące takie wydarzenia PO ICH ZAISTNIENIU :

  1. Spoktanie z mnichem buddyjskim XYZ w klubie studenckim XYZ (=relacja z)
  2. Odwiedziny guru hinduistycznego XYZ w Polsce (=opis pielgrzymki krótko po fakcie)
  3. Wizyta członków koła naukowego XYZ w świątyni XYZ/u mistyka XYZ /w siedzibie związku wyznaniowego XYZ (=sprawozdanie z)

etc. spotkania z ciekawymi ludzmi(nie koniecznie ency) grup nie-ency w miejscach nie-ency. W zamyśle mam,

=>aby móc z plwiki linkować do takich opisów haseł/sprawozdań/artykułów
=>aby uczynić to fragmentem aktywności np. uczestników Wikipedia:Projekty szkolne i akademickie.
=>to czy zostaną wyeksponowane na głównej ma tu mniejsze znaczenie.

Prosząc o podpowiedzi i objaśnienia, pozdrawia serdecznie Indu 07:14, 15 lip 2008 (CEST)


Z Kawiarenki[edytuj]

To zależy, o ile później pojawiłyby się takie wiadomości. Myślę, że granica jest taka, jak w przypadku prasy papierowej - 3, 4 dni? Jest też kwestia, czy taka wieść byłaby dla kogoś (dla przeciętnego czytelnika) interesująca; czy ów mnich/guru jest kimś znanym; czy nie powstawałby problem promowania artykułem na Wikinews osób albo inicjatyw. Jeśli ktoś potrafi dobrze pisać, jest w stanie z mało znaczącego zdarzenia zrobić dobrego newsa. Co do PSiA - nie do końca rozumiem, jak miałoby się to łączyć z działalnością akademicką. Linkowanie tu z Wikipedii nie przedstawia najmniejszego problemu. --Derbeth talk 17:59, 18 lip 2008 (CEST)

To może ja bym proponował inaczej - zacznijcie po prostu pisać, a my będziemy się martwili, co z tym zrobić :) Wikinews jest dla newsów i dla ludzi, więc jeśli będziecie pisali dobrze, ciekawie i w neutralny sposób to wszystko będzie w jak najlepszym porządku. --Derbeth talk 21:16, 19 lip 2008 (CEST)

Re: Czy wikinews ?[edytuj]

Wikinews jest jak najbardziej odpowiednim miejscem na umieszczanie takich informacji. Akurat w tym projekcie nie ma odpowiedniej kategorii, czy portalu o tej tematyce. Newsy opisujące takie wydarzenia najczęściej umieszczane są w kategorii kraju jakiego dotyczą. Nic nie stoi na przeszkodzie aby stworzyć kategorię Hinduizm czy Buddyzm i tam m.in. przyporządkować te wiadomości (a pamiętam, że nawet były o tej tematyce). Zobacz Portal:Religia i Kategorię:Religia --Ala z talk 09:31, 15 lip 2008 (CEST)