Dyskusja wikireportera:Dekaraskas

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

witam[edytuj]

Cieszę się ze chcesz pisać tuta. Zwłaszcza ze chcesz pisać o esperanto. Jednaj w materiale który dodaleś nie widzę newsa. Niedowidzę czy chciałeś stworzyć felieton? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 20:18, 19 cze 2017 (CEST)

Witam[edytuj]

Chciałem stworzyć coś na pograniczu newsa z własnymi przemyśleniami. Jestem nowy na Wikinews, więc nie wczułem się jeszcze w styl portalu.

Jasne. Postaram się pomóc. Wikinews jest pomyślane jako serwis z wiadomościami. To znaczy materiał powinien zawierać aktualny news. Przykładowo że będzie / jest / był kongres. Że ktoś zmarł albo się urodził. Własna twórczość (w sensie: w:Wikipedia:Nie przedstawiamy twórczości własnej) jest u nas dopuszczalna, a nawet wskazana, jednak staramy się zachować Neutralny punkt widzenia. Czyli materiał Esperanto w dzisiejszych czasach oznaczyłem jako "tworzone" bo wydaje mi się nie spełniać wymogu obecności newsa i jest nieneutralny w kilku miejscach (Przykładowo: "piękny", "niestety"). Mam jednak nadzieje że zostaniesz mimo wszystko z nami. W razie pytań pisz śmiało. A, jeszcze dwie sprawy. Odpowiadamy na stronie dyskusji rozmówcy (żeby dostał powiadomienie) i podpisujemy się za pomocą czterech tyld ~~~~ co daje taki efekt w moim wypadku: Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 05:09, 20 cze 2017 (CEST)