Dyskusja wikireportera:Brutu~plwikinews

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Sprawy organizacyjne[edytuj kod]

 • Witaj, pare rad na przyszłość:
  • spację wstawiamy po przecinku, nigdy przed
   • podobnie jest z kropka, srednikiem i pytajnikiem.
    • zawsze czytamy chociaz raz to, co napiszemy, by sprawdzic poprawnosc jezykowo-gramatyczna..

Sblive 17:36, 20 lut 2005 (UTC)

 • : tja - mówi to ten który pisze na swoje stronie dyskusyjnej ...i robie strasznie duzo ltierowek ;-)
  • aha - Brutu, czy ty się zajmuszej na polskiej Wikipedii Bieżącymi wydarzeniami sportowymi? Marshaü 17:41, 20 lut 2005 (UTC)
  literówka (przekrecenie kolejnosci liter), a typografia (zle umieszczanie spacji wzgledem przecinkow, kropek...) to spora roznica.. pozfrawiam. Sblive 17:47, 20 lut 2005 (UTC)
 • Mam małą prośbę, stosujemy szablon Data, który wypełniamy wg przykładu: {{data|23 lutego 2005}}. Nie trzeba samodzielnie dodawać kategorii z datą, wszystko dzieje się automatycznie, oszczędza to trochę czasu. Stv 18:33, 23 lut 2005 (UTC)
 • Jeśli piszesz (lub proponujesz) nowy artykuł, to nie wstawiaj informacji o nim do szablonu najnowsze wiadomosci tylko do tworzone/do zrobienia (tak jak mialo to miejsce z linkiem do artykulu o Walesie jr.). Chodiz o to, zeby glowna sekcja strony nie razila czerwonymi linkami. Sebastian Nanek 17:30, 24 lut 2005 (UTC)
 • jak wyzej. jezeli tworzysz nowy artykul, to przed umeiszczeniem linku do niego w najnowszych wiadomosciach, wstaw go do szablonu do zrobienia. Ponadto rzaczej pisz "Puchar Świata w Skokach Narciarskich: Kolejne zwycięstwo Hautamaekiego" a nie "Hautamaeki znów zwyciężył!" Sebastian Nanek 19:09, 13 mar 2005 (UTC)
 • To znowu ja. Wiadomosc dlugosc "niemka zostala miss ojropy" wstawiamy do skrotu wiadomosci, a nie jako osobny news. Mozesz owszem dopiasc wiecej - wtedy ma to sens. Jednak nie umieszczaj na sam poczatek tekstu tej dlugosci w najnowszych wiadomosciach - od tego ejst szablon tekstow tworzonych. Sebastian Nanek 19:13, 13 mar 2005 (UTC)
 • a jak myślisz - kto to? tak, to ja sblive. Tekst o zainteresowaniu olisadebe zglaszanym przez sporting jest NPA ze stron Onetu - jesli dalej nie poznasz wszystkich zasad panujacych na Wiki* a w szczegolnosci na Wikinews, to nie masz szans na uprawnienia administratora. Sebastian Nanek 19:24, 15 mar 2005 (UTC)
 • jeden - czasem wypada podać źródła artykułu.
 dwa - również czasem wypada NIE KOPIOWAĆ tytułów artykułów z innych serwisów (wyjątkiem są np. ważne cytaty etc)
 trzy - wypada czasem pisać dłuższe informacje
 cztery - również czasem wypada odpowiadać na wiadomości zostawiane na stronach dyskusji wikireportera. Sebastian Nanek 18:28, 23 mar 2005 (UTC)

Nazewnictwo artykułów[edytuj kod]

Drobna uwaga - po dwukropku zawsze stawiamy myślnik spację. Dlatego nie ma go na takich stronach jak "Wikipedysta:Brutu", ponieważ jest to przestrzeń nazw Wikipedii. Poza tym, we właściwych nazwach artykułów, stawiaj spację po dwukropku. Dariusz Siedlecki 22:56, 18 mar 2005 (UTC)

"po dwukropku zawsze stawiamy myślnik" czyli to ma wyglądać tak  :-  ? Marshaü 05:30, 19 mar 2005 (UTC)
...Znaczy się spację, mój błąd. Późno było jak to pisałem (trzeba znaleźć jakąś wymówkę), sorry :P. Dariusz Siedlecki 09:10, 19 mar 2005 (UTC)

Wikiportal:Opole[edytuj kod]

Witaj. Czy nie sadzisz ze lepszym pomyslem od tworzenia Wikiportalu o Opolu, byloby zrobienie serwisu informacyjnego o calej Opolszczyznie? Uwazam, ze nie ma sensu rozdrabniac sie i tworzyc serwisu o kazdym z miast Polskich. Sebastian Nanek 11:37, 21 mar 2005 (UTC)

Rozmawiamy na ten temat w Wikinews:Kawiarenka

Naruszanie Praw Autorskich[edytuj kod]

Brutu, pomijając wcześniejsze wypowiedzi Sebastiana, muszę się przyczepić do jednego - nagminnie naginasz prawa autorskie serwisów, zamieszczając praktycznie słowo w słowo spisane od nich artykuły, dodając jedynie dwa słowa od siebie, albo zmieniając kolejność zdań. Jest to nielegalne i nie będziemy tolerować takiego zachowania na Wikinews. Jeżeli jeszcze raz zamieścisz artykuł, który będzie spisany z innego serwisu informacyjnego, będę zmuszony zablokować twoje konto.

Jeżeli chcesz wiedzieć, jak masz pisać artykuły, odwiedź nasz pokój prasowy, a w szczególności przeczytaj zalecenia edycyjne. Jeśli będziesz mieć jakieś pytania, zadaj je w kawiarence.

Mam nadzieję, że od teraz będziesz uważał. Pozdrawiam, Dariusz Siedlecki 15:27, 24 mar 2005 (UTC)

Dołączam się do tej prośby/groźby. Sebastian Nanek 16:03, 24 mar 2005 (UTC)

Artykuł, a skrót[edytuj kod]

Witaj, Twój artykuł "Głos Samoobrony największą gazetą w Polsce" ma tak porywającą długość, że nadaje się tylko do skrótu wiadomości, gdzie zresztą zaraz wyląduje. Nie tworzymy nowych artykułów krótszych niż 3-4 akapity (przy czym są pewne wyjątki). Sebastian Nanek 14:55, 25 mar 2005 (UTC)

Wiadomość z Serwisu Regionalnego Opolszczyzna[edytuj kod]

Zmień kolorystykę szablonu na taką, która bardziej kojarzy się z barwami herbu/flagi województwa... barwy czerwono-żółte odnosiły się do flagi innego województwa, a jak widze Opolszczyzna ma nieco inne barwy... aha - czy Twoim zamierzonym działaniem jest tworzenie nowej przestrzeni nazw dla Nysy i Brzegu? jeżeli nie, stawiaj po dwukropku spację tak jak w tytule artykułu Lublin: Wieczorne czuwanie w intencji Jana Pawła II Marshaü 18:08, 3 kwi 2005 (UTC)

Nazwa Twojego konta zostanie zmieniona[edytuj kod]

05:25, 18 mar 2015 (CET)

Renamed[edytuj kod]

12:12, 19 kwi 2015 (CEST)