Przejdź do zawartości

2006-08-05: Deutschland Tour 2006: Graeme Brown wygrywa 4 etap, Zabel nowym liderem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Nowym liderem został Erik Zabel
sobota, 5 sierpnia 2006

Graeme Brown (Rabobank) wygrał 4. etap wyścigu Deutschland Tour z Heidenheim do Bad Tölz (203 km). Australijczyk wyprzedził na mecie Niemców – Stefana Schumachera (Gerolsteiner) oraz Erika Zabela (Team Milram), który dzięki bonifikacie czasowej został nowym liderem.

4. etap to była ostatnia okazja dla sprinterów przed górami, które już jutro się rozpoczną. Dzień był pochmurny i deszczowy, ale to nie odstraszyło rzeszy kibiców ustawionych na całej trasie. Już na 10 km od peletonu odjechali Björn Schröder (Team Milram) i Charles Wegelius (Liquigas). Jednak nie osiągnęli oni dużej przewagi. Do grupy wrócił Schröder, a Wegelius walczył sam z przodu. Zawodnik Liquigasu nie cieszył się także zbyt długo z prowadzenia i także wrócił do peletonu.

Potem na odjazd (skuteczny) zdecydowała się czwórka kolarzy: Markel Irizar (Euskaltel), Sebastien Rosseler (Quick Step), Mathew Hayman (Rabobank) i Marcel Sieberg (Wiesenhof). Rosseler i Hayman nie dali rady utrzymać się w ucieczce, do której dołączył Sebastien Minard (Cofidis). Na 99 km do mety mieli 2’30 przewagi nad grupą zasadniczą, którą niemalże cały czas prowadziła grupa Zabela – Team Milram. Różnica wahała się między 2’45 a 2’30.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z ucieczki był Markel Irizar, który przez pewien czas był wirtualnym liderem wyścigu. Jednak na 30km do mety przewaga zaczęła spadać i wynosiła 1’46 i utrzymywała się w tych granicach. W międzyczasie kraksę zaliczył Napolitano (Lampre), jednak nic mu się nie stało i szybko wrócił. Na 23km do mety przewaga wynosiła 1’20.

Z peletonu zaczęły się skoki. Kolejno akcji zaczepnych próbowali Nicki Sörensen (CSC), Pascal Hungerbühler (Volksbank) i Florian Stalder (Phonak), jednak nikomu z nich nie udało się poważnie zagrozić większym odjazdem. Ucieczka na 15km do mety miała 1'10 przewagi. Potem na atak zdecydował się uciekający Marcel Sieberg. W peletonie zaczął słabnąć Milram, a na czoło przesunął się zespół Lampre.

Na 4 km wszystkie akcje zostały zlikwidowane przez peleton i wszyscy czekali na sprint. Na atak na ostatnie 2 km zdecydował się Vinokurov (Astana Team), jednak nie udała mu się ta sztuka. Potem szczęścia próbował Jens Voigt (CSC), lecz ponownie bez powodzenia. Kiedy wydawało się, że po zwycięstwo już pewnie jedzie Stefan Schumacher to z peletonu wyskoczył niespodziewanie Graeme Brown (Rabobank) i to on wygrał w Bad Tölz. Drugi był Schumacher, a trzeci Erik Zabel, który dzięki bonifikatom został nowym liderem.

Wyniki 4 etapu
Zawodnik Narodowość Drużyna Czas
1 Graeme Brown Australia Australia

Rabobank 4h34'38"
2 Stefan Schumacher Niemcy Niemcy


Team Gerolsteiner s.t"
3 Erik Zabel Niemcy Niemcy


Team Milram s.t"
Klasyfikacja Generalna po 4 etapie
Zawodnik Narodowość Drużyna Czas
1 Erik Zabel Niemcy Niemcy

Team Milram 18h 43'10"
2 Vladimir Gusev Rosja Rosja


Discovery 7"
3 Linus Gerdemann Niemcy Niemcy


T-Mobile 8"

Źródła[edytuj | edytuj kod]


Relacje z wyścigu kolarskiego Deutschland Tour 2006

Portal:Deutschland Tour 2006 | Deutschland Tour 2006 w Wikipedii
Wyniki etapów:
Zapowiedź | Prolog | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

Ta wiadomość pochodzi z serwisu sportowego Kolarstwo i Portalu Sport