Przejdź do zawartości

2022-02-26: Polska nie zagra z Rosją w ramach baraży o udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2022

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 26 lutego 2022

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza poinformował 26 lutego 2022 na Twitterze, że reprezentacja Polski nie rozegra meczu barażowego przeciwko Rosji o udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2022.

Cezary Kulesza
@Czarek_Kulesza

Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami 🇸🇪 i 🇨🇿, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko.

9:30 AM · 26 lut 2022

Z powodu ataku Rosji na Ukrainę kolejne wydarzenia sportowe są przenoszone z Rosji do innych państw. Mecz barażowy między Polską a Rosją miał się odbyć na neutralnym terenie. Wobec oświadczenia Kuleszy nieznane są jego losy, a także konsekwencje braku uczestnictwa w spotkaniu. Reprezentacja Polski może zostać ukarana walkowerem, co będzie oznaczać awans Rosjan do finałowego meczu baraży, w którym zagraliby z lepszym z pary Szwecja–Czechy. Ostateczną decyzję w sprawie podejmie FIFA.

Na wpis Kuleszy odpowiedział prezydent Andrzej Duda:

Andrzej Duda
@AndrzejDuda

W odpowiedzi do @Czarek_Kulesza

I słusznie, Panie Prezesie @Czarek_Kulesza . Nie gra się z bandytami! 💪👍

10:02 AM · 26 lut 2022

Głos zabrali również piłkarze reprezentacji Polski, m.in. Kamil Glik i jej kapitan Robert Lewandowski:

Robert Lewandowski
@lewy_official

Słuszna decyzja! Nie wyobrażam sobie grania meczu z reprezentacją Rosji w sytuacji gdy trwa agresja zbrojna na Ukrainie. Rosyjscy piłkarze i kibice nie są za to odpowiedzialni, ale nie możemy udawać, że nic się nie dzieje.

10:14 AM · 26 lut 2022

Źródła[edytuj | edytuj kod]