Przejdź do zawartości

2021-08-22: Kraków: uszkodzono drzwi do biura Prawa i Sprawiedliwości

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 22 sierpnia 2021
Kamienica przy ulicy Retoryka 7

W nocy z 21 na 22 sierpnia 2021 zniszczono drzwi wejściowe do biura Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie.

Do zdarzenia doszło około godziny 23:00 w kamienicy Festina lente przy ul. Retoryka 7 w Krakowie. Nieznany sprawca uszkodził młotkiem drzwi biura małopolskiego biura Prawa i Sprawiedliwości.

W związku ze zgłoszeniem policjanci podjęli interwencję, przeprowadzono oględziny, zabezpieczono monitoring. W tej chwili na podstawie zebranego materiału prowadzimy czynności w celu ustalenia sprawcy

— Bartosz Izdebski z zespołu prasowego KWP w Krakowie, Dziennik Polski

Do incydentu odniósł się Michał Drewnicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa z ramienia PiS.

Wczoraj chwilę po ataku na miejscu pojawił się pracownik biura i zastał zdemolowane, podziurawione drzwi oraz jakąś dziwną substancję rozmazaną na nich i wokół nich. Wygląda to na zaplanowany atak, bo ten ktoś miał ze sobą młotek, czapkę, ciemne okulary. Najpierw kręcił się po korytarzu, a kiedy podszedł do drzwi, pomazał je tą substancją, a potem wyciągnął młotek i w szale przynajmniej kilkanaście razy uderzył nim w drzwi. Na szczęście nie wszedł do biura. To jest bardzo niepokojące. Ten atak odbieram jako realizację postulatów "ośmiu gwiazdek" w praktyce. Dlatego trzeba zaapelować o odpowiedzialność za pewne słowa i zachowanie granic. Można krzyczeć, protestować, ale pamiętajmy, że pewne słowa w pewnych przypadkach sprawiają, że w kimś budzi się agresja, emocje biorą górę i to przechodzi w fizyczny atak. Ktoś tylko krzyczy, ale inna osoba wyjmuje młotek.

— Michał Drewnicki, Dziennik Polski

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa małopolskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie małopolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Krakowa, Nowego Sącza, Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej lub Zakopanego
pozostałych miejscowości