Przejdź do zawartości

2021-07-08: Śmigłowiec wpadł do jeziora Tałty, ranne 3 osoby

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 8 lipca 2021
Jezioro Tałty w 2006

We wtorek 6 lipca 2021 roku śmigłowiec wpadł do jeziora Tałty, raniąc trzech Ukraińców.

Śmigłowiec z obywatelami Ukrainy na pokładzie rozbił się na jeziorze Tałty w województwie warmińsko-mazurskim, przy "starej plaży" w Mikołajkach. Według naocznych świadków, tuż po starcie śmigłowiec miał problemy z silnikiem, następnie zaczął opadać, aż całkowicie zatonął. Ratownicy uzyskali informację o wypadku o godz. 9:26. Najciężej ranna kobieta z urazem rdzenia kręgowego trafiła do szpitala w Giżycku. Jej 17-letnia córka również z urazem kręgosłupa została przewieziona do Olsztyna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pilot został przewieziony do szpitala w Giżycku. Helikopter po upadku osiadł na głębokości 13-15 metrów

Śmigłowiec został podniesiony z dna za pomocą balonów napełnionych powietrzem, a następnie został odholowany do nadbrzeża.

Policja pod nadzorem prokuratury wszczęła śledztwo w sprawie katastrofy. Ustalono że pilot był trzeźwy, z przesłuchań świadków wynika, że śmigłowiec nie uderzył w wodę z siłą, a wyglądało to, jakby pilot chciał posadzić maszynę na powierzchni.

Źródła[edytuj | edytuj kod]