Przejdź do zawartości

2021-04-12: Kolbuszowa: dwie osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 12 kwietnia 2021
Powiat kolbuszowski

Policjanci z Kolbuszowej zatrzymali dwoje mieszkańców gminy Cmolas. W schowkach Volkswagena, którym jechali, mundurowi znaleźli narkotyki.

W sobotę 10 kwietnia 2021 roku około 22:30, kolbuszowscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, patrolujący ulicę Rzeszowską, zauważyli Volkswagena Passata bez sprawnego oświetlenia. Funkcjonariusze pojechali za kierowcą i używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali mu sygnał do zatrzymania się. Kierowca passata nie reagował jednak na podawane sygnały. Policjanci zajechali mu więc drogę, uniemożliwiając dalszą jazdę.

Podczas wykonywanych czynności policjanci wyczuli od 21-letniego kierowcy Volkswagena zapach narkotyków. Mężczyzna i jadąca z nim 18-letnia pasażerka zostali przeszukani. Funkcjonariusze zabezpieczyli schowany w paczce po papierosach oraz odzieży kierowcy susz roślinny. W schowku volkswagena znajdowały się woreczki strunowe z białym proszkiem, kryształkami oraz tabletkami. Policjanci zabezpieczyli także małą wagę, młynek i bibułki. Dwa woreczki z suszem roślinnym miała także 18-latka. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zawierają one substancje zabronione.

Kierowca Passata okazał się trzeźwy. Pobrano mu też krew do badań na zawartość substancji psychoaktywnych. Samochód nie posiadał ważnych badań technicznych, dlatego zatrzymano mu dowód rejestracyjny. Czynności w sprawie wciąż trwają.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa podkarpackiego
Wikinews
Wikinews
Podkarpackie
Podkarpackie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie podkarpackim.

Zobacz także aktualne wydarzenia z: Rzeszowa, Przemyśla, Tarnobrzega, Krosna, Sanoka
pozostałych miejscowości