Przejdź do zawartości

2020-03-11: Konkursy Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem i Czajkowskim odwołane, Clemens Leitner zwycięzcą cyklu

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
środa, 11 marca 2020

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich w sezonie 2019/2020 został zakończony przedwcześnie. Zawody, które w tym tygodniu miały odbyć się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem i tydzień później na dużym obiekcie Snieżynka w Czajkowskim zostały odwołane. Powodem anulowania rozgrywek jest rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Decyzja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oznacza, że ostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego odbyły się 8 marca w fińskim Lahti. Ostatecznie triumfatorem cyklu w sezonie 2019/2020 został Austriak Clemens Leitner. Zawodnik zgromadził 1085 punktów i wyprzedził o 154 punkty swojego rodaka Clemensa Aignera. Trzecie miejsce zajął Japończyk Taku Takeuchi, który zdobył w całym sezonie 653 punkty. W klasyfikacji Pucharu sklasyfikowanych zostało dziewięciu reprezentantów Polski. Najwyżej znalazł się Paweł Wąsek, który zakończył cykl na dwunastej pozycji.

Reprezentacje Austrii, Słowenii i Polski otrzymały dodatkowe miejsca startowe na pierwszy period Letniego Grand Prix. Stało się wskutek zdobycia przez Clemensa Leitnera, Lovro Kosa i Pawła Wąska największej ilości punktów podczas siódmego periodu Pucharu Kontynentalnego, na które złożyły się konkursy na skoczni Salpausselkä w Lahti.

Źródła[edytuj | edytuj kod]