Przejdź do zawartości

Nico Hülkenberg odejdzie z Haasa i dołączy do Kick Sauber po sezonie 2024

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 26 kwietnia 2024

Nico Hülkenberg odejdzie z zespołu Haas po sezonie 2024 – o tej decyzji poinformowała amerykańska ekipa. Niemiec na sezon 2025 przeniesie się do zespołu Stake F1 Team Kick Sauber

Niemiecki kierowca zastąpił swojego rodaka Micka Schumachera w Haasie przed rozpoczęciem sezonu 2023. W tym czasie Niemiec zapunktował w czterech wyścigach, gdzie najlepszy był w Grand Prix Australii, zajmując siódme miejsce. Dodatkowo zdobył punkty w wyścigu sprinterskim przed Grand Prix Austrii, gdzie był szósty. W obecnej kampanii Hülkenberg trzykrotnie dojeżdżał do mety na punktowanych pozycjach, najlepiej spisując się w Australii, gdzie był dziewiąty. Nico Hülkenberg posiadał kontrakt z Haasem do końca sezonu 2024.

Niemiec na sezon 2025 przejdzie do ekipy Stake F1 Team Kick Sauber, który na sezon 2026 przemieni się w fabryczny zespół Audi – umowa ma obejmować nie tylko sezon 2025, ale również i następne, już pod nazwą niemieckiego producenta. Póki co, nie jest jasne kto będzie partnerem zespołowym niemieckiego kierowcy, ale pewne jest to, że jeden z obecnie jeżdżących pożegna się z ekipą po trzech latach startów – Valtteri Bottas lub Guanyu Zhou. Odejście Hülkenberga spowodowało, że Haas ma wakat w składzie kierowców na sezon 2025 – jednym z faworytów ma być rezerwowy kierowca Ferrari Oliver Bearman.

Źródła[edytuj | edytuj kod]