Gonçalo Feio za Kostę Runjaicia w Legii Warszawa

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 9 kwietnia 2024
Legia Warszawa

We wtorek, 9 kwietnia 2024, poinformowano, że Kosta Runjaić, który od 2022 był trenerem Legii Warszawa, został zwolniony. Kilka godzin ogłoszono, że nowym szkoleniowcem Wojskowych został Gonçalo Feio.

Niemiecki trener, który w przeszłości prowadził m.in. Pogoń Szczecin, został zwolniony po remisie 1:1 z Jagiellonią Białystok. Obecnie warszawski klub zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Feio, który jeszcze w marcu podał się do dymisji w Motorze Lublin, w którym spędził półtora roku, ma 34 lata. Pracował także wcześniej w Legii, najpierw w Akademii, a później jako analityk pierwszej drużyny.

Portugalski trener dał się poznać jako kontrowersyjna postać. W marcu 2023, po meczu z GKS Jastrzębie, miał skierować wulgaryzmy do klubowej rzeczniczki prasowej, a następnie rozbić kuwetą głowę prezesa klubu, Pawła Tomczyka. Pomimo tych zachowań pozostał na stanowisku.

Według ustaleń TVP Sport, Feio miał podpisać kontrakt do końca sezonu 2024/2025. Jako szkoleniowiec zadebiutuje już 13 kwietnia, w meczu z Rakowem Częstochowa.

Źródła[edytuj | edytuj kod]