2019-11-11: Prezydent RP nadał odznaczenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 11 listopada 2019

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu.

Prof. Andrzej Nowak, historyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskiej Akademii Nauki, autor m.in. „Dziejów Polski”, został odznaczony Orderem Orła Białego w uznaniu znamienitych zasług w upowszechnianiu wiedzy historycznej i propagowaniu wartości patriotycznych, za osiągnięcia w dziedzinie nauk humanistyczno-społecznych i popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie.

Grażyna Świątecka, twórczyni Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”, prezes Polskiego Towarzystwa Pomocy Telefonicznej, została odznaczona Orderem Orła Białego w uznaniu znamienitych zasług w upowszechnianiu idei wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i bezinteresownej pomocy, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i służbie społeczeństwu polskiemu.

Prof. Sylwester Porowski, fizyk, został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wybitnych zasług dla nauki polskiej, za osiągnięcia w pracy badawczej w dziedzinie fizyki i inżynierii materiałowej.

Źródła[edytuj | edytuj kod]