2019-03-24: XXV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR w Łodzi 22–24 marca 2019

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 24 marca 2019

W Łodzi w dniach od 22 do 24 marca 2019 trwały Jubileuszowe 25. Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR – jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku turystycznym w Polsce, źródło wiedzy i inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i Europy. Salon odbywał się w Hali Expo w Łodzi przy al. Politechniki 4. Organizatorem była Miejska Arena Kultury i Sportu.

Redakcja National Geographic Polska pokazała po raz pierwszy Festiwal Podróżników National Geographic. Pasjonaci podróży i miłośnicy ciekawych opowieści spotkali się z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami. Tegoroczna edycja targów zbiegła się w czasie ze 100 - leciem Województwa Łódzkiego które stało się województwem partnerskim targów a krajem partnerskim stała się Ukraina. Pokazywano piękno tego kraju i folklor – występował zespół taneczny z Czerniejowa.

Publiczność dopisała, zwiedzających było wielu, także oglądających występy na niewielkiej scenie. Odpocząć można było na fotelach z wagonów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Lotnisko w Łodzi zachęcało Lodz Airport Central Poland dodaje skrzydeł Łodzi.

Mazowsze zachęcało do poznania Wielkiego Gościńca Litewskiego – śladem szlaku pocztowego i handlowego z XVII i XVIII w. łączącego ongiś Warszawę z Wilnem. Zachęcała do tego Lokalna Organizacja Turystyczna „Wielki Gościniec Litewski” z siedzibą w Sokołowie Podlaskim częstując zwiedzających kawą z żołędzi. Ale tuż obok zachęcało Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach ale przede wszystki Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

Bielsko-Biała zachęcało do poznania Euroregionu Beskidy polsko-czeskim przewodnikiem „Pora na seniora” oraz przewodnikiem turystycznym „Beskidy”.

Do zwiedzania Centrum Bajki w Pacanowie zachęcał Koziołek Matołek.

Edukacyjne zajęcia sokolnicze reklamowała stajnia „U Kowala” www.sokolarnia.pl w Nieborowie Krzysztof Staniszewski pokazywał sokoła raroga, a jego towarzyszka jastrzębia Hansa czyli inaczej myszołowa towarzyskiego.

Szlak Orlich Gniazd był reklamowany przez młodych wspinaczy pokonujących oryginalną ściankę wspinaczkową, niektórzy wędrowali do samej góry.

Widzewskie Domy Kultury zorganizowały występ Zespołu Pieśni i Tańca „Anilana”.

W salach konferencyjnych można było wysłuchać licznych, interesujących odczytów (np.”Tajemnicze podziemia pod Zamkiem Książ i legenda Złotego Pociągu”). Wydział Nauk Geograficznych UŁ zachęcał do wysłuchania „Portugalia – kraj korka, fado i CR7” ale i do udziału w konkursie wiedzy o Łodzi „Betki łódzkie”.

Fotorelacja[edytuj | edytuj kod]

.