Przejdź do zawartości

2013-09-19: Warszawskie Otwarte Wikispotkania

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 19 września 2013
Logo Warszawskich Otwartych Wikispotkań (autor: Hacksor, licencja: CC-BY-SA 3.0)

W sobotę 28 września w Warszawie odbędzie się pierwsza impreza z cyklu "Warszawskie Otwarte Wikispotkania" (w skrócie WOW).

Spotkania są kontynuacją warszawskich Wikimaratonów w nieco zmienionej formule (inspiracją do zmian są spotkania czeskich wikipedystów w Pradze). Zaczynamy o godzinie 17:00, a o 18:00 odbędą się trzy prezentacje dotyczące Wikipedii. Adam Kliczek (CLI) opowie o Wikiekspedycji, która w tym roku odbyła się na terenie Dolnego Śląska oraz o Wikimanii 2013, czyli spotkaniu wikipedystów z całego świata w Hongkonkgu. Następnie Adrian Grycuk (Boston9) zaprezentuje efekty współpracy z Kancelarią Senatu, która przyczyniła się do rozbudowy zasobów fotograficznych Wikipedii.

Około godziny 19:00 przejdziemy do działań znanych z Wikimaratonów - wymiany doświadczeń, prac nad wspólnymi projektami, rozwiązywania problemów technicznych. Zapraszamy także nowe osoby, które potrzebują pomocy we wdrożeniu w Wikipedię - chętnie pomożemy! :)

Ponadto przed spotkaniem zapraszamy na nagranie audycji Nowiny WikiRadia, które odbędzie się w godzinach 14:00-14:45. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy. W godzinach 15:00-15:30 z kolei będzie można zapoznać się z metodami publikacji plików dźwiękowych w postaci podkastów. Można zobaczyć jak wygląda, działa i jak się używa sprzętu do nagrywania i nadawania audycji. Można tez nagrać dla WikiRadia ulubiony cytat, hasło, czy godzinę do zegarynki WikiRadia

Spotkanie odbędzie się w sobotę 28 września w lokalu Państwomiasto przy ul. Andersa 29. Wstęp wolny.

Warszawskie Otwarte Wikispotkania są organizowane i finansowane przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Organizator zapewnia dostęp do WiFi oraz kawę, herbatę i przekąski.

Kontakt[edytuj | edytuj kod]

  • adam.kliczek(at)gmail.com, tel. 519-520-107 - sprawy organizacyjne
  • boryskozielski(at)wikirado.org, tel. 602-218-851 - audycja Nowiny WikiRadia

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Wikinews
Mazowieckie
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości